Detail akcie
Techno na Stanici: Matwe + SJ yellow + SPACɆR
Dátum Sobota 21. 5. 2022
Čas 22:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Pozývame všetkých fanúšikov klubovej scény na šťavnatú dávku techna!

V priestoroch nášho staničného baru počas nočných hodín pretancovaných do skorého rána. Predstavia sa:

 

Matwe, multižánrový DJ so špeciálnou vášňou pre industriálne techno, EBM a dark electro, je zakladateľom techno – aktivistickej party Nočná, SPFM agentúry zastupujúcej slovenských undergroundových elektronických umelcov a tiež hudobným kurátorom Novej Cvernovky v jeho rodnej Bratislave.

Jeho sety sú agresívnou zmesou elektronického bombardovania so širokým výberom od industriálnych bangerov, posypaných EBM a pretkané prekvapeniami zo špinavého slovenského undergroundu. 

 

SJ yellow je v prom rade "raver" - ak zrovna nie je za DJ – pultom, nájdeš ju na parkete, a nie len v jej domácom pražskom prostredí. Bola profesionálnou tanečníčkou po dobu 10 rokov a DJingu sa začala venovať v Thajsku roku 2018. 

Miluje elektro, breakbeat, ghetto a rave. Jej sety sa vyznačujú značnou dávkou energie, surovosti v kontraste s nehou a vlniacim sa bítom.

 

Žilinčan Kubo Bahyl, vystupujúci pod pseudonymom SPACɆR, je spoluzakladateľom a členom čerstvého post-pandemického kolektívu Ø_group z Bratislavy. Spolu s ďalšími DJmi a umelcami organizujú novodobé techno eventy ľahko napodobujúce berlínsku kultúru, akými sú "rejverský" Øbsessiøn či "undergroundový" Pørtal. 

Žánrovo atmosfericky krúži okolo rytmickej elektroniky, ktorá vychádza z electra, breakbeatu, EBM, industriálu a techna.

 

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ďakujeme za podporu