Detail akcie
ZRUŠENÝ - Floristický kurz - Základy viazania kytice
Dátum Sobota 14. 5. 2022
Čas 09:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Srdečne vás pozývame na kurz viazania jarnej kytice. Je určený pre všetkých záujemcov, ktorí sa chcú zoznámiť so základmi floristiky a skúsiť si uviazať svoju vlastnú kyticu. 
Materiál na väzby bude k dispozícii čerstvý, lokálny a vypestovaný na kvetinovej farme v Beskydoch.

Kurz sa uskutoční pod Rondlom na Stanici-Záriečí. Miesto je kryté pred dažďom, ale je vonku, vhodne sa oblečte.

1) doobedný kurz od 9.00 do 13.00 
2) poobedný kurz od 14.00 do 18.00.

Maximálny počet účastníkov na jeden termín je 6.
 

A tu už informácie od lektorky Silvie:

Čo sa na kurze naučíme?

1) V úvode sa zoznámime s teoretickými základmi viazania kytíc. Povieme si o floristických pravidlách a parametroch, ktoré musí spĺňať každá kytica, aké poznáme základné typy kytíc, o tom ako kombinovať spolu rastlinný materiál, ako ho uskladniť, ako kombinovať štruktúry a farby. Zoznámime a naučíme sa pracovať so základnými pomôckami. Povieme si niečo o najčastejších mýtoch, ale i trendoch a udržateľnej floristike a ukážeme si zaḱladnú literatúru, z ktorej je vhodné čerpať informácie a vedomosti.

2) Predvediem vám, ako sa kytica správne viaže.

3) Pustíte sa do viazania vlastnej kytice, ktorú si odnesiete domov.

Doneste si, prosím zásteru alebo pracovné oblečenie a záhradnícke nožnice (na tvrdé drevnaté stonky). Primárne, ale budeme pracovať s floristickým nožom, ktorý dostanete spolu s ostatným potrebným materiálom. Prípadne poznámkový blok a pero. Ak potrebujete, tak aj nádobu na transport kytice domov (vhodné v prípade horúceho počasia, dlhšej cesty domov a pod.)

Cena kurzu je 55€ na účastníka, platba vopred. V cene kurzu je všetok rastlinný materiál, floristický nôž, viazací materiál. 
Hláste sa, prosím, na email: info@zozahrady.online.

O lektorke: 
Volám sa Silvia Kováčiková a som zakladateľka malej beskydskej kvetinovej farmy Zo záhrady. 
V roku 2016 som po návrate zo zahraničia absolvovala komplexný mesačný rekvalifikačný floristický kurz pod vedením majstra floristu Mária Mašku. 
Pod jeho vedením som absolvovala aj kurz Svadobnej kytice vypichovanej do držiaka, ďalej som absolvovala kurz svadobnej floristiky Hanky Šebestovej, zúčastnila som sa kurzu viazania kytíc u známych floristov Roberta Bartolena a Přemysla Hytycha.

Ďakujeme za podporu