Detail akcie
Lukáš Oravec Quartet feat. Danny Grissett (USA)
Dátum Nedeľa 12. 6. 2022
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Pozývame vás na jazzový koncert - kvartet žilinského rodáka a vynikajúceho trúbkara Lukáša Oravca, ktorý sa predstaví spoločne s klaviristom a skladateľom Dannym Grissettom.Kvartet má na konte množstvo spoluprác s hudobníkmi vrátane Grammy ocenenými muzikantmi ako Bob Mintzer, Aaron Goldberg, Seamus Blake, Wayne Escoffery, Danny Grissett, Vincent Herring, Rick Margitza, Vincent Herring, Kálmán Oláh a mnohými ďalšími. 

Kapela získala najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a tiež cenu ESPRIT 2013 za najlepší album roka. V rozšírenom projekte spolupracuje kvartet s telesami vážnej hudby, so Štátnym Komorným orchestrom Žilina a s Moravskou Filharmóniou. 


Účinkujú:
Danny Grissett (USA) -klavír     
Lukáš Oravec (SK) – trúbka       
Tomáš Baroš (CZ) – kontrabas
Marián Ševčík (SK) - bicie 

Danny Grissett je jeden z najznámejších hudobníkov New Yorku a medzinárodnej scény. Na klavíri začal hrať vo veku šiestich rokov. Bakalárske štúdium absolvoval na Cal State Dominquez Hills. V štúdiu pokračoval na prestížnom Thelonious Monk Institute. Študoval tu u majstrov ako Herbie Hancock, Terence Blanchard, Teddy Baaron, Bobby Watson, Jimmy Heath a Carl Allen. Po niekoľkých rokoch strávených v Los Angeles sa presťahoval do New Yorku. Stal sa spoluhráčom tých najväčších new yorských hviezd ako Freddie Hubbard, Vincent Herring, Marcus Strickland, Steve Nelson, Roy Hargrove, Willie Jones III, Louis Hayes, Jeremy Pels, Jummy Green, s ktorými nahral nespočetné množstvo albumov. Je dlhoročným členom projektu Toma Harrella a často účinkuje v Big Band Charlesa Mingusa. Ako sólista sa predstavuje vo vlastnom Triu.

 

Koncert je súčasťou projektu New Generation, ktorého cieľom je prepájať umenie so vzdelávaním. 

 

Projekt je spolufinancovaný Mestom Žilina. 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ďakujeme za podporu