Detail akcie
Divadlo Piki: Plechová Mína
Dátum Sobota 4. 6. 2022
Čas 16:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

podľa rovnomennej knihy Pavla Hrnčířa.

 

......je to hračka, domáce zvieratko alebo nebezpečná zbraň? Vydajme sa na cestu za ohrozeným dieťaťom, ktorému vojak vo chvíli opojenia z víťazstva daruje hračku zo svojej výzbroje. 
Divoká naháňačka za dievčatkom s plechovou mínou poukazuje hravou formou na absurdnosť vojnových konfliktov, ale aj bezhraničnú dôveru dieťaťa v nás dospelých. 

Pre deti od 6 rokov a dospelých. 

Scénografia: Ivana Macková
Hudba: Pavol Gajdoš
Výroba okaríny: Martin Smetanka
Adaptácia, réžia, hrajú: Katarína Aulitisová, Ľubomír Piktor 

 

Divadlo Piki je Podozrivo Ideálna Kočovná Iniciatíva, pretože existuje na divadelnom trhu už od roku 1990 , napriek tomu, že ju tvorí manželský pár (Katka A. a Ľubo P.). A to je, uznajte, podozrivé. Divadlo PIKI nemá vlastnú budovu, vrátnika, ani požiarnika. Kočuje po divadlách a kultúrnych zariadeniach doma i v zahraničí a snaží sa urobiť radosť najmä malým deťom. Je šťastné, pokiaľ sa mu podarí obšťastniť aj školákov, študákov, dospelákov, nezávislákov, či iných (vt)- ákov. V koči má naložené všeličo. Adaptácie klasických príbehov, autorské hry so súčasnými, často až tabuizovanými témami, rodinné predstavenia a zábavné programy.
Tento dramaturgicky zmiešaný tovar má veľa spoločného: režisérov a hercov (Katka A., Ľubo P.), jednoduché výrazové prostriedky s prvkami bábkového divadla, pantomímy, klauniády a grotesky, dôraz na prekvapivé riešenia a hlavne na herca. Vďaka tomu všetkému, ale aj vďaka spolupráci s profesionálnymi výtvarníkmi a hudobníkmi sa divadlu podarilo vytvoriť niekoľko divadelných bonbónikov, na ktorých si pochutnávajú diváci nielen doma, ale aj v zahraničí. A tak sa stáva, že divadlo PIKI sem - tam odchádza z medzinárodných festivalov s pribalenou cenou, či diplomom v kufri.

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

 

Ďakujeme za podporu