Detail akcie
VOW ● Výstava Oslava Workshopy
Dátum Sobota 18. 6. 2022
Čas 15:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Blíži sa koniec roka – leto, prázdniny – končia sa naše výtvarné ateliéry, nemáme pandemické obmedzenia… a preto oslavujme! 

● O 15:00 slávnostne otvoríme výstavu detských prác, ktorých autori a autorky tento školský rok navštevovali staničný výtvarný ateliér. Rovnako, ako sme sa o rôznorodosť snažili počas celého roka, tak sa aj jednotlivé práce od seba líšia témou, farebnosťou, štýlom i rukopisom. Výstavu bude v priestoroch Stanice možné navštíviť do konca júna.

● O 16:00 uvedieme v podkroví Stanice bábkovu inscenáciu Rieka, od Studia DAMÚZA, plnú vody pre deti od 2 rokov a ich rodičov. Na predstavenie je potrebné si zakúpiť lístky, viac info TU.

● Po otvorení výstavy budú v záhrade Stanice prebiehať tvorivé dielne. 

Chystáme

⇨ workshop grafity - povieme si niečo o pravidlách a bezpečnosti a vyskúšame si základné techniky a štýly

⇨ workshop batikovania - prineste si : bavlnené biele tričko, šaty, ponožky, nohavice, tašku, šatku….. tričká budú k dispozícii aj na mieste, odídete s jedinečným originálom

⇨ workshop keramiky - hlina je úžasná, dá sa z nej vymodelovať snáď všetko, vyskúšajte!

 

Hudba, tanečný parket či občerstvenie nebudú chýbať.

A aby sme nezabudli! Tento rok sa nekonal Pidiples a vieme, že niektorým deťom (aj rodičom a nám) veľmi chýbal. Ak ste jedni z nich, neváhajte a príďte v maske, kostýme či šatách, fantázii sa medze nekladú. 

Vstupné pre dieťa je 5 eur, zahŕňa účasť na workshope aj malé občerstvenie. ALE! Ak prinesiete na oslavu niečo dobré na spoločný stôl (koláč, torta, jednohubky....) vstupné neplatíte. Oslava nie je len pre absolventov výtvariek, ale pre všetkých, ktorí majú záujem :)

Viac info maria@stanica.sk

 

Ďakujeme za podporu