Detail akcie
Cestou necestou Open air
Dátum Štvrtok 4. 8. 2022
do Piatok 5. 8. 2022
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

štvrtok a piatok 4. - 5. 8. 2022 

Cestovateľský festival Cestou necestou pozýva na svoje prvé letné open air vydanie v našom letnom kine pod Rondlom. Tešiť sa môžete na dva večery prednášok s top prezentujúcimi zo Slovenska a Česka. Navštívime exotické Thajsko, s Mili prejdeme Dominikánskú republiku a Portoriko, vtipný Slavek nám porozpráva o tom, ako prestopoval celý svet niekoľkokrát dookola a pozrieme sa do Černobylu pred aj počas okupácie.

Celý program aj vstupenky v predpredaji nájdete na www.cestounecestou.sk.

PROGRAM

štvrtok 4. 8. 2022 

19.30 Koncert - Filip Jánošík Lehotský
Úvodná hudobná vložka gitaristu a speváka, ktorý neskôr predstaví aj svoju cestu do Thajska.

20.00 Gabo Antal – Čarovná India, cestovateľský masochizmus, alebo krajina neobmedzených možností?
Keď som sa ako fotograf rozhodoval, ktorú krajinu navštívim po živote na Islande, tak som si väčší kontrast nemohol ani vybrať. Z nádhernej prírody Islandu, kde som vodu mohol piť priamo z vodopádu, som sa ocitol v Dillí, kde som pre smog slnko nevidel niekoľko dní. Porozprávam vám o svojej šesťtýždennej ceste bláznivou Indiou, kde oslovenie „Helou máj frend!“ naberá úplne iný význam ako hocikde inde vo svete, kde vlakom prejdete za 2 eurá 900 kilometrov a nikdy na tú jazdu nezabudnete, kde indická siesta, je podstatne iná ako tá španielska, a kde mi aj tofu začalo chutiť ako delikatesa. Predstavím vám mestá a púšte Radžastánu,  slumy a ľudí  Maháraštry, pláže Goi, historické obydlia Karnataky a kanále úžasnej Keraly. No a nevynecháme ani zatiaľ neobjavený raj na zemi – Andamanské ostrovy. 

21.00 Koncert - Filip Jánošík Lehotský
Druhá hudobná vložka gitaristu a speváka, ktorá vzápätí prejde do  jeho cestovateľskej prednášky.

21.30 Filip Lehotský – „Jánošík“ na úteku v Thajsku 
Za koľko predá thajská mama svojho syna gayovi? Čo si predstavujú mnísi, aby odolali prostitútkam? Naozaj Thajčanky vedia strieľať pingpongové loptičky vagínou? Koľko zarobí 10-ročný boxer za jeden zápas? Filip Jánošík opäť mapuje a spoznáva krajinu svojským spôsobom. V Thajsku strávil 5 týždňov, počas ktorých žil s mníchmi v kláštore, 4 hodiny denne trénoval muay thai s domácimi boxermi a zistil, že Bangkok je naozaj mesto hriechu.

piatok 5. 8. 2022 

19.00 Nikol Ziukina – Černobyl pred a počas okupácie
Diskusia s fotografiami s Ukrajinkou Nikol v slovenčine na jej srdcovú tému – Černobyl. Porozprávame sa o tom, ako vyzeral Černobyl pred tým, ako Rusko začalo okupáciu Ukrajiny, ako prebiehala evakuácia turistov, čím si prešli zajatí pracovníci černobylskej elektrárne, aké sú vyhliadky Černobylu do budúcnosti a mnoho ďalších silných tém.

19.40 Koncert - Rado Hanko
Hudobná vložka gitaristu a speváka, ktorý predstaví svoju tvorbu v prestávke medzi dvoma cestovateľskými vstupmi.

20.00 Miladka MiliMundo Konečná – Stopom po Dominikánskej republike a Portoriku
Naša skvelá energetická bomba Miladka nám porozpráva o svojej 30 dňovej stopovačke po exitockej Dominikánskej republike a 10tich dňoch na krásnom Portoriku. Aké je to stopovať v krajine, kde sa väčšinou chodí na all inclusive dovolenky, akí sú domáci, najkrajšie pláže, najdivokejšie jazdy, najbláznivejšie dobrodružstvá a kopec ďalších nezabudnuteľných zážitkov, ktoré vás isto motivujú vydať sa na cesty.

21.00 Koncert - Rado Hanko
Druhá hudobná vložka gitaristu a speváka v prestávke medzi ďalšími dvomi cestovateľskými vstupmi.

21.20 Slávek Král – Stopárov sprievodca zemeguľou
Travel Stand Up - Slávek cestuje už 9 rokov. Dvakrát obišiel svet stopom dookola a na každom obývanom kontinente strávil minimálne pól roka. Nastopoval cez 300 000 km po viac ako 86 krajinách sveta. Nebaví ho sedieť doma, a tak chodí na výlety. Počas svojich ciest si stopol už autobus, sanitku, pohrebné auto, motorky, lode, drogových dealerov, policajtov, kone aj lietadlo. V jeho skvelom cestovateľskom stand up-e sa dozviete aj o tom, ako sa stratil na púšti v Čile, ako naučil deti v Malawi spievať českú hymnu, ako zažil revolúciu v Turecku na vlastnej koži a kopec ďalších vtipných zážitkov. Táto prednáška je jedna z najzábavnejších v histórii festivalu Cestou necestou.

Ďakujeme za podporu