Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Blanch + Riava
Dátum Piatok 21. 10. 2022
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

BLANCH je umelecké pseudonym Biancy Mackovej. Blanch pôsobí ako sólo umelkyňa aj ako 4-členná hudobná skupina (Dominik Špuler, Marek Votruba, Jakub Kolesár).

Repertoár má alternatívny rockovo-popový sound s jemnými prvkami melanchólie a objavovania. Na úspešný debut ‚Delusion‘ (Slnko Records) z roku 2019, ktorý bol výsledkom prvých troch rokov tvorivej práce autorky, nadviazala Blanch s kapelou minuloročným albumom ‚VERACITY‘ (Slnko Records). Na ňom počuť zvukový posun projektu i osobnostný rast. Blanch ale nie je cudzí ani zvuk trapu a hip hopu, a preto ju okrem mnohých spoluprác s menami ako WEN či YOO, môžete počuť spoločne s raperom a producentom Duchom na ich spoločnom albume ‚Indigo Waters‘ z minulého roku. V rámci koncertného repertoáru Blanch budete môcť počuť prierez doterajšou tvorbou, najmä však skladby z najnovšieho albumu ‚VERACITY‘.

 

RIAVA je mladá bratislavská kapela s minimalistickým prejavom tvoreným analógovými zvukmi syntetizátorov, originálnymi rytmickými prvkami a prenikavým zvukom gitary. Melancholický no energický alt speváčky Hanky Sumbalovej je v prenikavom spojení s údernými textami. 

 

Vstupné v predpredaji: 7/ 5e

Vstupné na mieste: 8/ 6e

Ďakujeme za podporu