Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Darkness Positive (+ d# pipl araund) / koncert
Dátum Piatok 13. 1. 2023
Čas 19:30
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Ak je niekto na našej hudobnej scéne majstrom v spájaní zdanlivo nespojiteľných žánrov, je to skupina Darkness Positive (aktuálne v zložení Šimon Švidraň / gitara, spev, Adrián Simonides / basgitara, Matej Richtarčík / bicie, Lukáš Cintula / klávesy). Už debutovým albumom Prvý dojem (Slnko Records, 2018) dokázala osloviť poslucháčov nekonvenčným gitarovým popom s džezovými odbočkami, improvizáciami, humorom a jazykom nevhodným pre deti... Hudba je pre nich psychohygienou a skúšobňa relaxačným miestom, kde vznikajú spontánne nápady bez žánrových alebo tematických hraníc. Vychovali a formovali ich konzervatórium i jazz, ale tiež ulica, garáž, rock a punk. Prídu k nám predstaviť svoj nový album Pre vás (Slnko Records, 2022).

d# pipl araund (čítaj dis pipl araund) je čerstvá štvorčlenná inštrumentálna kapela (v zostave Juraj Glonek / saxofón, Vladimír Kubalák / gitara, Ľuboš Kopták / basgitara, Jakub Valiček / bicie), ktorá hrá živú elektroniku kombinovanú s jazzom či inými žánrami. Stoja za ňou všestranní hudobníci - nie sú nováčikmi, skúsenosti už majú z rôznych hudobných projektov (napr. Headmovers, Gabo Jonáš Trio, spolupráca so Szidi Tobias…). Kapela vydala svoj debutový album "031" na značke Well Played Records v decembri 2021 a je na ňom prierez ich dvojročnej tvorby.

Ďakujeme, že využívate online predpredaj, na mieste bude vstupné vyššie. Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga - celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 99eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 69eur).  

Ďakujeme za podporu