Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Khoiba + Waterbased
Dátum Sobota 21. 1. 2023
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Waterbased (na foto), slovenské duo Julls Mihalyiová a Ľubo Krajňák tvoriace v Prahe, spája nežnosť a intimitu ľudskosti s vnútorným výbuchom pocitov. Spojenie má v sebe organizmus krásy a tŕnia, ktorý ukazuje súboj temnej impulzívnosti. Človeka sprítomňuje a prepája s vlastnými prežitkami. 

Po dvojročnej práci a odohratých koncertoch prichádzajú Waterbased s prvými singlami z pripravovaného debutového albumu, Silent Regions. Album prinesie texty písané z miesta nepokoja. Z miesta, ktoré hľadá identitu a spochybňuje isté črty spoločnosti. Poslucháč sa ponára do organizmu spovede, kde priestor zhmotňuje sound dizajn producentov Isama Zing a Aid Kid. Hudobné trenie žánrov dream popu, noisy, trip hopu vytvára generatívne originálne kombinácie transformovaných telies v úmyselnej hre. 

Khoiba, atmosferický projekt dua Emy Brabcovej a Filipa Míška, u nás zahral posledne v roku 2019 v sále S2. V tom čase im vyšiel aj rovnomenný vydaný album, ktorý Ema zhrnula týmito postrehmi: „Jsme už hudebně i v životě dál, ale je to pořád Khoiba. Stále intenzivní a žánrově tak trochu na hraně. Když děláme společně hudbu, tak se vždycky napojíme na něco, co s vnějšími vlivy až tolik nesouvisí. Řekla bych, že je to pro nás až posvátný čas.“

Žánrovo sa na albume stretáva niekoľko štýlov – od elektronického experimentu cez gitarové roviny, abstrakciu a detailnú prácu s minimalistickými melodickými prvkami. Uplynulý rok v máji dvojica vydala singel Soklosar, ktorý prezdnamenáva, že sa čoskoro dočkáme ďalšieho, v poradí štvrtého albumu.

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga - celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 99eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 69eur).

Ďakujeme za podporu