Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Cestou necestou – Netradičné indické dediny, majstri a liečitelia v juhovýchodnej Ázii, sopky aj pláže Mexika a Guatemaly
Dátum Štvrtok 19. 1. 2023
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Počas jedného večera sa s festivalom Cestou necestou pozrieme do Indie, vystúpime na 10 sopiek v Strednej Ázii aj nájdeme sami seba.

18.00 Simona Majerská - Cestovanie ako forma osobnostného a duchovného rastu
Na papieri mala všetko, ale v duši prázdno a ani nevedela, kým naozaj je. Jej spoločníkmi sa na preskáčku stali úzkosť a depresia. A tak spravila jediné, čo jej dávalo význam. Predala všetko, čo vlastnila a vydala sa na cestu do neznáma v krajinách, kde budhizmus, hinduizmus a šamanizmus majú svoje korene – Srí Lanka, tibetská časť indických Himalájí, Mexiko, Bali, … Simona sa podelí o svoj príbeh nachádzania samej seba cez cestovanie a učenie sa od duchovných majstrov, prírodných liečiteľov aj bežných spolucestujúcich. Cesta plná pádov aj výšok, uvedomení aj zmyslových zážitkov. Poďte sa s ňou stratiť, aby ste sa našli.

19.00 Peter Greša, Katarína Grešová – Nezvyčajné indické dediny
Ako sa žije v dedine, kde majú ženy niekoľkých manželov naraz? Vydajte sa s Grešovcami na cestu do odľahlých kútov Indie, kde zavítame do tých najnezvyčajnejších dedín. Navštívime napríklad tajomnú dedinu astrológov a “hadích ľudí” zo starobylej kmeňovej komunity v južnej Indii. Z nej sa presunieme na sever do izolovaného regiónu mystických Himalájí, kde sa v dodnes praktizuje mnohomužstvo a každodenný život riadia dedinské božstvá.

20.20 Michal Knitl – Mexiko a Guatemala - pláže, cenotes, výstupy na sopky i medený kaňon
Prvý týždeň v Mexiku spoznáva Michal Yucatan – piesočnaté pláže, pamiatky Inkov a najmä úžasné cenotes (prírodné jazerá, ktoré sú akoby v dierach v zemi). Cez Chiapas a pekné vodopády sa presúva do Guatemaly, kde v priebehu 10 dní vychádza na vrcholy sopiek Santa Marta, Tajumulco, Toliman, Atitlan, Acatenango i Fuego, ktorý stále chŕli lávu. Po návrate do Mexika sa presúva do Barrancas del Cobre na severe krajiny. Oblasť bola a ešte stále je trochu nebezpečná pre hranicu drogových kartelov. Niekoľko dní kráča po kaňonoch, ktoré sú hlbšie ako Grand Canyon. Cestu končí výstupom na štyri sopky v oblasti Mexico city – Nevado Toluca, Volcan Ajusco, Iztaccihuatl (5230 metrov) a Pico de Orizaba (5636 metrov) v priebehu šiestich dní. Mexiko a Guatemala veľmi príjemne prekvapili, viac osobne.

Vstupenky v predpredaji za 7€ nájdete na https://online.cestounecestou.sk, na mieste bude vstupné 9€. 

Ďakujeme za podporu