Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Divadlo Houže: Fándly alebo Stručná história neúspechu VYPREDANÉ
Dátum Sobota 7. 1. 2023
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Premiéra divadelnej inscenácie priamo na Stanici!

Búch: Bože, Bože... Co jsem to udělal...To že je budoucnost?! Tyhle ničemové?! S tím já musím něco udělat. Neboť celá má práce vyjde navnivoč!

Nová inscenácia divadla Houže s názvom Fándly alebo Stručná história neúspechu rozpráva príbeh životnej cesty evanjelického kňaza a spisovateľa. Juraja Fándlyho zosiela na svet Pán Búch, aby zvrátil skazu a zadubenosť, do ktorej sa ženie obyčajný ľud 18. storočia. Fándly sa ocitá v mnohých zapeklitých situáciách - od dedinčanov, ktorí pália vlastnú úrodu, cez dekadentný ľudový večierok až po domáce násilie a súboj s vybájeným monštrom menom Neviemeštečo.

Hrdina príbehu je jasný, riešenia problémov jednoduché. Čo sa však stane, keď sa masa vzbúri proti osvietenému človeku? Kde má miesto rozum a dialóg v rukách sfanatizovaného davu s povestným „sedliackym rozumom“?

Koncept a libreto: Matej Truban a Hana Launerová
Réžia, text: Matej Truban
Dramaturgia: Hana Launerová
Scéna a bábky: Michaela Zajačková
Hudba: Matej Truban, Erik Sitár, Štefan Kratochvíl
Technická spolupráca: Ján Baumann
Produkcia: Matej Truban a Filip Jankovič
Hrajú: Lukáš Takáč, Jakub Jablonský a Matej Truban

Vznik a realizáciu projektu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga - celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 99eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 69eur).

Ďakujeme za podporu