Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Marián Slávka: vLáska
Dátum Nedeľa 5. 3. 2023
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Debutový album Mariána Slávku je jeho osobnou výpoveďou o tom, čo prežíva a čo ho ovplyvňuje. V Slnko records zoskupeniu vyšiel minulým rokom nový album vLáska2, ktorý je v poradí druhým "odlačkom duše" a zároveň vzdáva poctu Dežovi Ursinymu, ktorému je jedna skladba aj priamo venovaná. 

 

Základy, na ktorých stojí projekt vLáska sú klavírne kompozície a zvuky vytvorené najmä granulárnou syntézou s použitím nahratých zvukov a samplov. Súčasťou tohto projektu je aj vytvorenie príbehu, ktorý poslucháča prevedie celým albumom. Album je lemovaný spevom či rozprávaním príbehu, ktorý dovolí poslucháčovi preniknúť priamo do ideových východísk autorov albumu. Netradičné zvukové maľby vedia poslucháča udržať v napätí a intímna atmosféra sa mieša s tou živelnou, v podobe energie dvoch striedajúcich sa klavírov, samplami a bicími. 

V kapele pôsobia:

Marián Slávka - spev, bicie, klávesy

Lukáš Duchovič - gitara, elektronika, sample

Martin Šenc - klávesy

 

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga - celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 99eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 69eur).

Ďakujeme za podporu