Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Jarné prázdniny 2023 - prázdninový program pre deti
Dátum Pondelok 27. 2. 2023
do Streda 1. 3. 2023
Čas 08:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Jarné prázdniny 2023 - prázdninový program pre deti

 

27.2. - 1. 3. 2023

08:00 - 16:00 hod.

90 Eur (v cene zahrnutý obed a olovrant)

 

Pripravili sme si pre deti počas jarných prázdnin trojdňové výtvarné sympózium.

Počas týchto troch dní sa deti môžu naučiť animovať svoj vlastný film, vytvoriť si foto-rekonštrukciu slávnych obrazov,  tvoriť s meotarom, vyskúšať si grafické techniky, spoznať aktuálnu výstavu v Novej synagóge a iné aktivity, pri ktorých sa budeme zabávať, spoznávať a tráviť čas spoločne v kolektíve.

Sympózium bude viesť naša kolegyňa Katarína Škamlová, ktorá vedie galerijné vzdelávanie v Novej synagóge. Dušan Dobiaš, dlhoročný člen Stanice a jej detského oddelenia a aktuálne vedie v Novej synagóge workshopy pre školy stop-motion animácie a Bianka Emília Machovičová, ktorá sa momentálne venuje práci s deťmi v lesnom klube Tramtária. Všetkých troch spája práca s deťmi, vášeň k tvoreniu, experimentovaniu, posúvaniu svojich poznatkov a skúseností ďalej.

Našim základným “táborom” bude ateliér na Stanici-Záriečie a niektoré dni sa presunieme do našeho ďalšieho priestoru v Novej synagóge. Podľa situácie a počasia budeme tráviť čas aj na záhrade v Stanici, preto treba myslieť aj na teplejšie oblečenie, poprípade priniesť oblečenie na prezlečenie. 

Poplatok na sympózium kupujte až po prihlásení a potvrdení voľného miesta: katarina@novasynagoga.sk, 0915371542

Ďakujeme za podporu