Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Cestou necestou - Menorka, Colorado Trail, Aljaška
Dátum Streda 15. 3. 2023
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

V jeden večer prejdeme v ďaľšom vydaní putovného festivalu Cestou necestou 190 kilometrov po Menorke,  1000-kilometrovým Colorado Trailom a okolitými národnými parkami a mesiac a pol budeme spoznávať Aljašku.

18.00 Miloslav Daníšek - Menorca - GR 223 Camí de Cavalls
Pešo okolo ostrova pôvodne konskou cestou zo 14. storočia, ktorá spájala majáky a strážne veže a je po 400 rokoch opäť obnovená - 6 dní chôdze, 190 km, prevýšenie 3.600m.

19.30 Michal Knitl - 1700 km peši na Colorado Traile, na Aljaške i vo Washingtone
Prejdeme sa mesiac po Colorade z Denveru do Duranga, kde si Michal Colorado trail (782 km) predĺžil a vyšiel aj na deväť hôr s výškou nad 4-tisíc metrov. Po ceste späť sa pozrieme do národných parkov Arches, Canyonlands, Black Canyon of Gunnison, Rocky Mountains ako aj do štátneho parku Dead Horse Point.
Letecky sa presunieme na Aljašku, kde počas 5 týždňov Michal prešiel viac ako 300 kilometrov, väčšinou mimo vyznačených chodníkov. Národný park Denali má jednoduché pravidlá – môžeš ísť úplne všade. Iba ak spíš, potrebuješ pre danú oblasť povolenie. Žiadne chodníky, iba divočina. Michal vyskúšal aj packrafting na rieke v Anchorage a na jazere pri ľadovci.
Na záver dva týždne v oblasti Pickets pri horách Mount Baker a Shuksan a národný park Olympic vo Washingtone.

Vstupenky: 
- 7€ v predpredaji na www.cestounecestou.sk
- 9€ na mieste (ak ostanú nejaké)

Ďakujeme za podporu