Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
The Ills (SK) + Alpha Strategy (CA/CZ)
Dátum Sobota 11. 3. 2023
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Pôvodne kanadská kapela Alpha Strategy privanie post punkový nádych z pražského progresív podhubia. Hutne a hlučne, vycibrene a podmanivo nadviažeme s bratislavskou zostavou The Ills (na foto).

 

THE ILLS (SK)

Dve gitary, basa, bicie a žiadny spev. The Ills si potrpia na hutný a hlučný sound, vycibrený vzájomne sa dopĺňajúcimi gitarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami. Sú síce zaraďovaní do post-rockovej škatuľky, no v ich inštrumentálnych skladbách nájdete aj prvky shoegazu, math-rocku či progrocku. Sú pre nich charakteristické predovšetkým živé vystúpenia a hudobné majstrovstvo vás prevedie cez intímno až po punkové živelno, striedajúce sa s metalovou tvrdosťou. 

The Ills sú: 

Ľuboš Hodás (bicie)

Peter Berák (basa)

Miro Luky (gitara) 

Jakub Szatinský (gitara)

 

ALPHA STRATEGY (CA/CZ)

Pôvodne kanadská kapela, ktorá v zastávke cez Berlín zakotvila v susednej Prahe, patrí medzi najzaujímavejšie podhubie aktuálnej progresívno-nezávislej scény. Pre ich nekompromisnú post punkovú/noise rockovú zostavu, ktorej lídrom je extatický Rory Hinchey, je blízka zvuková špinavosť. V našich končinách málo vídaná. 

Alpha Strategy sú:

Rory Hinchey (spev)

Martin Doležal (gitara)

Filip Miškařík (bicie)

Ondra Červený (basa)

 

Na podujatie odporúčame využiť možnosť predpredaja. Lístky na mieste budú drahšie a kapacita je obmedzená. Aj na túto akciu vám však platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga.

Ďakujeme za podporu