Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Tí, ktorí zostali - Izium / premietanie dokumentu a diskusia s Vierou Dubačovou
Dátum Streda 8. 3. 2023
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Príbehy obyčajných ľudí z východu Ukrajiny, ktorí zostali doma, tam kde ruská armáda bombarduje ich dediny a mestá. 

Režisérka filmov Viera Dubačová  a spoluzodpovedná za ich produkciu Lucia Štasselová, prinášajú priame svedectvá z východnej Ukrajiny natočené za posledné mesiace - pohľad do regiónov, kde sa stále bojuje a kde bežným ľuďom zostala už len viera v Boha a nádej v ukončenie vojny.

Sú príbehy, ktoré sa veľmi ťažko rozprávajú, ale preto ich treba rozprávať. Nie propagandu, nie dezinformácie z Internetu, ale skutočné príbehy svedkov krutých útokov v okolí Iziuma. Viera sa pred pár dňami vrátila z poslednej návštevy Ukrajiny, kde neúnavne zaznamenáva osudy ľudí na línii oslobodených obcí. Príďte si vypočuť informácie z prvej ruky: čo sa udialo za posledný rok v životoch prostých rodín, ako prežívali prvé útoky na ich domy a byty, ako vyzerá okamžitý odchod z domu, s minimom vecí, demolácia všetkého čo sa roky budovalo, ako vyzerá časť života strávená v bunkri; tvár barbarskej vojny, ktorá musí byť ukončená...

 

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga - celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79eur).  

Ďakujeme za podporu