Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
POCKETART Praha: Jama levová / tanečné predstavenie a workshop
Dátum Štvrtok 23. 2. 2023
do Piatok 24. 2. 2023
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Elektrizujúce tanečné predstavenie sprevádzané živou hudbou hráme dvakrát - v stredu 22. 2. aj s tanečným workshopom a vo štvrtok 23. 2.  

22. 2. 18:00 tanečný workshop s performerkami a 20:00 predstavenie

23. 2. 19:00 predstavenie

O predstavení

Jama levová začala ako performatívny výskum médii, politického populizmu a ich manipulatívnych síl. Dve performerky sa stávajú stelesnením fyzických a vizuálnych obrazov, inšpirovaných mediálnym priestorom. V neutíchajúcom tanečnom duete padajú spolu s divákom do symbolickej jamy levovej, ktorá je akoby priepasťou neistôt a nejednoznačnosti.

Tanečnice Sabina Bočková a Johana Pocková v predstavení balansujú na hranici medzi zábavou a zvrhlosťou, prechádzajú od manipulácie diváka k seba-manipulácii a oscilujú medzi rolami vodkýň a rolami obetí. S neobvyklou ľahkosťou a významovou otvorenosťou prechádzajú skrz všeobecné známe postavy sociálno – kultúrnych referencií, vytvárajú široký priestor pre vlastnú interpretáciu, kritické myslenie a zaujatie osobného postoja. 

Koncept, choreografia, interpretácia: Johana Pocková, Sabina Bočková 

Hudba: Lukáš Palán

Dramaturgia: Viktor Černický

Light design: Eliška Kocianová

Produkcia: POCKETART z. s.

Koprodukcia: Tanec Praha z. ú., POnec – divadlo pro tanec

Finančne podporili: Ministerstvoa kulury ČR, Státní fond kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy

Podporili: Studio Alta, Cooltour Ostrava, Palác Akropolis, Tantehorse z. s. 

O workshope

“Na hodine by sme s vami radi pozdielali niektoré improvizačné metódy, ktoré sme objavili počas tvorby našej “Jamy levovej”. Budeme pracovať s princípom zrkadlenia sa vo dvojiciach, s gestami, s emóciami a s premenlivou dynamikou pohybu. Tento fascinujúci a zábavný princíp nás privedie k samovoľnému vzniku prirodzených emócií a fyzických významov skrz repetíciu pohybu a interakciu s druhým človekom.” Sabi a Johana 

Workshop sa uskutoční len v stredu 22. 2. v sále S1 pred predstavením o 18:00,  v dĺžke 60 minút, predstavenie začne o 20:00. 

Organizujeme ho v spolupráci s Centrom Labyrint, ktoré pravidelne realizuje Otvorené hodiny súčasného tanca a ako lektorov/ky pozýva aj umelcov účinkujúcich na Stanici. 

Na workshop je potrebné sa vopred prihlásiť. Kontaktná osoba pre prihlásenie: Bashka Jombíková bashka@stanica.sk

 

 

Ďakujeme za podporu