Detail akcie
Vnímavé cestovanie - Ako po sebe zanechať pozitívny dopad na opačnom konci sveta
Dátum Štvrtok 14. 9. 2017
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Cestovateľské kino a prednáška cestovateliek a blogeriek Ivany Grešlíkovej a Magdalény Vaculčiakovej o cestovaní, ktoré je citlivé k miestnym kultúram a životnému prostrediu. Cez fotografie a príbehy spolu zájdeme do Indonézie, Thajska, Barmy, Mexika, Vietnamu, na Filipíny aj do Indie, Turecka či Kolumbie.

Láka vás pomalé cestovanie, ktoré umožňuje naozaj spoznať cudzie krajiny a kultúry? Chcete vedieť, ako sa priblížiť k miestnym obyvateľom a dozvedieť sa od nich, čo nepíšu v turistických sprievodcoch?

Chcete sa vyhnúť kultúrnym faux-pas v Indonézii, Indii, Vietname či v Thajsku? Zaujíma vás, aké dopady má vaše cestovanie na životné prostredie?

Podelíme sa s vami o tipy, ako si môžete zodpovedné cesty naplánovať. Dozviete sa, prečo je dôležité nadviazať kontakt s miestnymi, a naše odskúšané triky, ako na to.

Prezradíme vám, ktorým turistickým atrakciám sa vyhnúť, ak nechcete podporovať porušovanie ľudských práv či ak nechcete škodiť zvieratám.

- -
Ivana Grešlíková je digitálna nomádka, ktorá bloguje o cestovaní od roku 2013. Téme zodpovedného cestovania sa venuje na blogu www.nomadisbeautiful.com a slovenskom portáli www.ivanagreslikova.com. Pracuje na originálnom sprievodcovi Thajskom, ktorý vám pomôže objaviť krajinu nezávisle.

Okrem písania sa venuje fotoprojektu Look At My Proud Hands, v ktorom zbiera príbehy rúk náhodných ľudí, ktorých stretáva vo svete, čím sa snaží priblížiť sa kultúre i miestam, kde sa nachádza.

- -
Magdaléna Vaculčiaková cestuje od roku 2014 ako novinárka na voľnej nohe, venuje sa ľudským právam a globálnym témam. Aktuálne pripravuje sprievodcu Indonéziou pomaly - www.magdalenavaculciakova.com/sprievodca-indoneziou, kde prezradí tipy, ako cestovať najväčším súostrovím sveta tak, aby ste mali autentický zážitok a zároveň zanechali v krajine pozitívny dopad.

V rámci foto-žurnalistického projektu Women Who Stay zbiera príbehy každodenných životov žien, ktoré zostali vo svojich komunitách, zatiaľ čo muži z ich rodín migrujú.

Ďakujeme za podporu