Detail akcie
Artyci, ME-SA a Maok: Satsang
Dátum Streda 20. 9. 2017
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Hudobno-tanečné predstavenie.

Satsang je projekt, v ktorom sa na scéne stretli profesionálni tanečníci zo súborov Artyci (Sk) a ME-SA (Cz) spolu s hudobníkom Maokom. Pod koncepčným vedením tanečníčky Zuny Kozánkovej vytvorili predstavenie, v ktorom sa kombinuje improvizovaný tanec, živá fyzická expresia so živou hudbou.

Satsang je oslavou sily prítomného okamžiku. Rituál, v ktorom účinkujúci prepájajú svoje myšlienky, pocity a energie. Do tanečného sveta prináša jemne duchovnú atmosféru, ktorá vo svojej sile a univerzálnosti dokáže byť silným divadelným prostriedkom.

„Sat“ znamená pravda, „sang“ spoločnosť. Spoločnosť čohokoľvek, čo prináša pravdu, je satsangom. Spoločnosť osvietenej osoby, slova, meditácie, knihy s duchovným obsahom, spevu, tanca, hudby alebo akejkoľvek duchovnej praxe je tiež satsangom. A rovnako aj to, čo sa deje na javisku, môže byť za určitých okolností silným satsangom vedúcim k premene. Improvizácia so silou využívania prítomného okamžiku je cestou pre otvorenosť mysle k rôznym situáciám, vzťahom, možnostiam vývoja toho, čo sa nám deje pred očami a medzi nami, vďaka našim rozhodnutiam prameniacich z hĺbok nášho vnútra.

Koncepcia: Zuna Vesan Kozánková
Tanec: Zuna Vesan Kozánková, Martina Hajdyla Lacová, Milan Kozánek, Daniel Raček, Lukáš Homola
Hudba: Maok
Svetelný dizajn: Ján Čief
Fotografie v projekcii: Dušan DuPe Petho, Danica Púry

Zuna Vesan Kozánková
Zunino tanečné vzdelávanie prešlo spočiatku akademickou pôdou (Tanečné konzervatórium a VŠMU v Bratislave), no stalo sa opäť otvorené slobode cez jej študijné pobyty v Európe a Ázii. Posledné roky sa jej tanec intenzívne prepojil so štúdiom čínskej medicíny, akupunktúry, shiatsu, qigongu a taoizmu, aby aspekty tohto štúdia mohla aplikovať aj do tanečnej praxe a do osobného života. Je vyhľadávanou učiteľkou tanca a shiatsu, pracujúca v profesionálnych skupinách a na významných tanečných školách v rôznych mestách Európy. Vyučuje však aj ľudí bez predchádzajúcej tanečnej skúsenosti a pomáha im rozumieť svojmu telu a tešiť sa z pohybu. Od roku 2013 žije v Orlických horách, kde so svojim manželom Milanom buduje umelecké a vzdelávacie centrum PANGEA MEETINGPOINT.
www.artyci.com
www.shiatsu-terapie.sk

Martin Maok Tesák
Hudobník, multiinštrumentalista, skladateľ filmovej a divadelnej hudby. Narodil sa v Bratislave. Viac ako desať rokov vytvára pod menom Maok improvizovanú hudbu s etnickými a experimentálnymi prvkami, ku ktorej pozýva rôznych hostí. Vydal 17 albumov. Skladal hudbu do filmov Juraja Jakubiska (Bathory), prírodovedca Tomáša Hulíka a filmára - cestovateľa Pavla Barabáša (Premeny Tatier, Tatry zamrznuté v čase, Bhután, Ticho nad oblakmi). Robí hudbu k divadelným a tanečným inscenáciám, koncertuje v Česku, na Slovensku, v Škandinávii, Nemecku, Poľsku či Kórei. Organizuje hudobné workshopy, kde účastníkov vedie k sebavyjadreniu pomocou hudby a zvukov.
www.maok.net

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)

Ďakujeme za podporu