Detail akcie
T.I.T.S. (CZ/NOR): Forced Beauty (fyzické divadlo)
Dátum Štvrtok 5. 10. 2017
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Forced Beauty je audio-vizuálne pohybové predstavenie o ľudskej túžbe ovládať jeden druhého, o fascinácii násilím a zvláštnostiach empatie. Text dialogu bol inšpirovaný nenávistnými internetovými komentármi určenými ženám a na základe volne dostupných popisov skutočných vrážd.

Vitajte v bolestivom svete lásky a nenávisti, nekonečného vyjednávania, okúzlenia, slasti a trápenia. Dve ženy - dve telá krúžia okolo seba v napätej atmosfére za sprievodu rafinovaného zvuku. Ako "krvavá" bude táto "Krvavá Mary"?

Predstavenie Forced Beauty je inšpirované (re)prezentáciou násilia v našom každodennom živote a mocenskými štruktúrami vo vzťahoch. T.I.T.S. konfrontujú svoju fascináciu násilím a zároveň pracujú "s" a "proti" klišé ženskosti. V tomto performance tiež skúmajú zrkadlové neurony v ľudskom mozgu, ktoré sú prepojené s divákovou schopnosťou fyzickej empatie.

Koncept, choreografia, performer: Nela H. Kornetová (CZ/NOR)
Choreografia, performer: Lærke Grøntved (DK)
Scénografia, light design: Ann Sofie Godø (NOR)
Scénografia, light design, efekty: Heidi Dalene (NOR)
Sound design: Jonas Qvale (NOR)
Video design, grafika: Jan Hajdelak Husták (CZ/NOR)
Dramaturgická spolupráca: Mariann Hansen (FO) a Juli Apponen (SWE/FIN)

Vznik a uvedenie predstavenia podporili: Norsk Kulturråd/Norwegian Ministry of Culture, Fond pro utøvende kunstnere, Blå Grotte, Dansearena Nord, DansiT a SIN cultural center.

www.kornetova.net
www.forcedbeauty.wordpress.com

Ďakujeme za podporu