Detail akcie
Cestovateľský festival Cestou necestou
Dátum Streda 18. 10. 2017
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Do októbrového vydania cestovateľského festivalu Cestou necestou sa vošli tri dobrodružné prednášky.

18.00 Pavol Urban: Skydiving - Život v oblakoch
Úlohou prezentácie je priblížiť divákom veľmi zaujímavý a adrenalínový šport skydiving. Skákanie z lietajúcich objektov z výšky 1000 a viac metrov, čo dáva možnosť vidieť nové miesta z hora. Top zážitok: Vyskočenie z fungujúceho lietadla, padanie voľným pádom o rýchlosti okolo 200km/h a pekný let s otvoreným padákom na záver. A tento zážitok som zažil už 1250 krát :)

19.00 Milada Konečná: Sama naprieč Južnou Amerikou
8 mesiacov, 7 krajín, zhruba 14.000 km precestovaných v autobusoch, 27 couchsurfing hosťujúcich a stovky úžasných a večne vysmiatych miestnych ľudí. Porozprávam vám o čare Karibiku, kolumbijskom (aj peruánskom) Machu Picchu, o dobrodružstvách ekvádorskej Amazónii, o sandboardingu na peruánskom piesku, o tom, ako som zápasila s nadmorskou výškou v Bolívii, ako aj o nehodách, ktoré sa mi prihodili takmer v každej krajine. No a v neposlednom rade o tom, ako som sama žena precestovala Južnú Ameriku prevažne vďaka couchurfingu a prespávala u miestnych, úplne neznámych ľudí.

20.30 prestávka

20.45 Michal Knitl: 4 krajiny Európy, 4 túry
Rozmýšlaš kam ísť na turistiku budúci rok? Počas tohto leta Mišo prešiel cez 350km na túrach, medzi ktorými boli: Orlia prť v Poľsku, hrebeň Fagaráša a Pietra Craiului v Rumunsku, okolie Tre Cime v talianskych Dolomitoch i pohoria Rila a Pirin v Bulharsku.

Podujatie je vypredané, ďakujeme za záujem a pochopenie.

Vstupné:
Predpredaj: 6,00 €, https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/12581/cestovatelsky-festival-cestou-necestou--zilina
Na mieste: 7,00 / 6,00 € (dospelí / študenti)

Ďakujeme za podporu