Detail akcie
Niečo dobré na zahriatie alias Pikantná Vegánska nedeľa
Dátum Nedeľa 5. 11. 2017
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Po historicky prvých (a velkolepých) Vegánskych hodoch v Žiline opäť pokračujeme so sériou pravidelných (a komornejších) Vegánskych nediel. Organizátori tentokrát vybrali trošku pikantnejšiu tému, takže milovníci chilli, feferóniek a iných pálivých dobrôt to môžu roztočiť - či už ázijskými, mexickými alebo napriklád maďarskými štipľavými dobrotami. Nebojte sa dať svojmu jedlu tu správnu dávku pikantnosti.

A ešte jedna prosba - doneste si vlastné potravinové plastové misky a pomôžte tak odbremeniť organizátorov od umývania veľkého množstva riadu po skončení večere. Ďakujeme.

Ako fungujú vegánske neďele a ako sa do nich môžete zapojiť:

Vegánske nedele sa na Stanici konajú raz mesačne a každá nedeľa má svoj prívlastok (strukovinová, indická, tradičná, vianočná), ktorý Vám napovie, na aké jedlo sa môžete tešiť a v akom duchu môžete aj Vy jedlo na spoločný stôl navariť.

Vstup na večeru je zadarmo, avšak na stoloch sa vždy nachádzajú kasičky na dobrovoľný príspevok z ktorých hradíme náklady na suroviny organizačnému tímu, ktorý dbá na to, aby na stole bolo vždy aspoň niečo. Všetky zvyšné peniaze vždy na konci roku spočítame a venujeme organizáciám, ktoré sa venujú opusteným zvieratám. Nikto z nás sa na akcii osobne neobohacuje a je len na Vašom vedomí, svedomí a pochutení, koľko sa rozhodnete prispieť.

Ešte väčším ocenením našej práce je však Vaše aktívne zapojenie sa do vegánskych nediel. Našou ambíciou je, aby sa z vegánskych nediel stala komunitná akcia v tom správnom zmysle a do varenia sa ste sa zapojili aj Vy, naši hodujúci. Nemusíte variť ako pre armádu, stačí, že Vaše jedlo bude vegánske a varené s radosťou.

Konzumné dobrovoľné.

Ďakujeme za podporu