Detail akcie
Filmový festival inakosti
Dátum Utorok 7. 11. 2017
do Streda 8. 11. 2017
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Filmový festival inakosti je festivalom pre lesby, gejov, bisexuálov, transgender ľudí, ich rodiny, deti a priateľov. Vznikol, aby kultivovane, prezentovaním kvalitných diel svetovej a domácej kinematografie, zabával filmových fanúšikov, hetero i neheterosexuálnych, „zbrojil“ proti homofóbii a xenofóbii, podnecoval spoločenskú diskusiu a riešenie problémov stále prehliadanej LGBTI minority na Slovensku.

Festival organizuje občianske združenie Iniciatíva Inakosť.

www.ffi.sk

utorok 17.00 QUEERAMA

Strihová montáž z dokumentárnych, alebo hraných archívnych záberov od roku 1919 po súčasnosť, reflektujúca akou výraznou cestou prešlo vnímanie LGBTI ľudí hlavne vo Veľkej Británii.
Queerama - Daisy Asquith / VB / 2017 / 70 mm / české titulky

utorok 20.00 FANTASTICKÁ ŽENA

Originálny nadžánrový pokus vzdorovať spoločenským stereotypom emancipačným príbehom, ktorý berie rovnakým dielom z tvorby Alfreda Hitchcocka i Pedra Almodóvara. Senzuálny i pichľavý komentár ku krutosti diskriminácie, ktorá mieri často na tých najzraniteľnejších. Marina je mladá transrodová servírka a ašpirujúca speváčka. Keď však jej starší milenec Orlando náhle zomrie, Marina je nútená čeliť psychickému a fyzickému nátlaku Orlandovej rodiny, sociálnemu vylúčeniu i osobnému ponižovaniu.
Fantastická žena - Sebastián Lelio / CL, DE / 2017 / 104 min / české titulky

streda 17.00 KAMENNÉ SRDCE

Odľahlá rybárska dedinka na Islande. Tínedžeri Thór a Christian zažívajú pamätné a veľmi turbulentné leto, počas ktorého sa jeden z nich pokúša získať dievča svojho srdca a druhý zisťuje, že jeho srdce bije len pre najlepšieho kamoša. Keď leto pomaly končí a vládu preberá drsná prírodná scenéria, obaja si uvedomujú, že bezstarostné detstvo končí a musia čeliť neúprosnému dospievaniu.
Kamenné srdce - Gudmundur Arnar Gudmundsson / IS, DK / 2016 / 129 min / slovenské titulky

streda 20.00 RANDE PRE ŠIALENÚ MARY + KRÁTKE FILMY DAVIDA BENEDEKA

„Šialená“ Mary McArdle sa vracia do rodného mestečka po polročnom pobyte vo väzení za čin, na ktorý by najradšej zabudla. Teší sa na opätovné stretnutie s najlepšou priateľkou Charlene, jediným človekom, s ktorým si kedy rozumela a ktorý pri nej stál vo všetkých životných situáciách, ktoré nezvládla. A že ich nebolo málo. Charlene sa vydáva a Mary má byť jej prvá družička, dostane však pozvánku len pre jednu osobu, pretože je jasné, že pre svoju komplikovanú povahu si nikdy družbu nenájde. S tým sa Mary odmieta zmieriť a začne sa honba za rande... ktorá prinesie šialenej Mary oveľa viac, než očakávala.
Rande pre šialenú Mary - Darren Thornton / IE / 2016 / 82 min / slovenské titulky

Vstupné:
Jeden film: 3,00 / 2,00 €
Permanentka: 6,00 / 4,00 € (dospelí / študenti)

Ďakujeme za podporu