Detail akcie
Projekt 100: Brazil
Dátum Utorok 5. 12. 2017
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Ako ľahké je stať sa nepriateľom štátu! Blízka budúcnosť bližšie neurčenej krajiny. Už trinásť rokov pokračujú teroristické pumové útoky. Ľudia si už na ne zvykli, rovnako ako na život v paranoiou preliezlom svete, vyznačujúcom sa depresívnou architektúrou, zdevastovanou krajinou a všadeprítomnými vykonávateľmi štátnej moci. Možno že si každý človek našiel svoj osobný únik, tak ako nesmelý úradník Sam Lowry, ktorý sa vo svojich snoch pohybuje v idylickej krajine, lieta oblohou v anjelskom brnení a bozkáva nádhernú vílu. Prebudenie je ovšem vždycky viac než tvrdé, návrat do reality preťažký.

Film inšpirovaný Orwellovým románom 1984 v sebe spája satiru, paródiu, fantaskné motivy i dadaisticky roztodivné citácie. To všetko dohromady je ovšem nesmierne pôsobivým a bohužial až desivo aktuálnym zobrazením sveta kontrolovaného monolitickou organizáciou a odľudštenou spoločnosťou, žijúcou v permanentnom strachu na pokraji apokalypsy.

Brazil – Terry Gilliam / GB / 1985 / 131 min / české titulky

scenár: Terry Gilliam, Tom Stoppard, Charles McKeown
kamera: Roger Pratt
strih: Julian Doyle
hudba: Michael Kamen
hrajú: Jonathan Pryce, Robert De Niro, Katherine Helmond, Ian Holm, Bob Hoskins, Michael Palin, Ian Richardson, Peter Vaughan, Jim Broadbent

Vstupné: 3,00 / 2,00 € (dospelí / študenti)
Vstupné s členským preukazom ASFK: 2,50 / 1,50 € (k zakúpeniu na Stanici)

Ďakujeme za podporu