Detail akcie
Frajerské Faerské ostrovy
Dátum Streda 13. 12. 2017
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Pôvodne plánovanú prednášku o Azorských ostrovoch nahradia z nečakaných rodinných dôvodov prednášajúceho iné ostrovy - Faerské.

Dychvyrážajúci sever Európy! Tie najkrajšie scenérie, aké si viete predstaviť. Faerské ostrovy – nedotknuté, nepreskúmané, neuveriteľné. Kto tú zeleň ich štítov raz uvidí, bude chcieť ostať navždy. Alebo sa aspoň vrátiť. „Ovčích ostrovov“ je dokopy 19 a my sa pozrieme aspoň na niektoré z nich – na Mykinese žije najväčšia kolónia roztomilých aliek bielobradých, na Vágare padá vodopád priamo do mora, na Streymoy je možné zažiť azda najkrajšiu plavbu sveta, Klaksvík na Bordoy má nazaujímavejšiu katedrálu a výhľad na maják na ostrove Kalsoy je najneuveriteľnejší. Faerskými ostrovmi vás prevedie cestovateľka Eva Rosíková.

Ak ste si už stihli kúpiť lístok, ostáva v platnosti aj na novú tému alebo vám vstupné môžeme vrátiť - v tom prípade nám prosím napíšte na peter@stanica.sk a priložte elektronickú verziu vstupenky. Azorské ostrovy zaradíme začiatkom roka 2018, termín upresníme čím skôr. Ďakujeme za pochopenie.

Vstupné: 3,00 / 2,00 € (dospelí / študenti)

Ďakujeme za podporu