Detail akcie
Do-it-herself: Nezvyčajné šperky
Dátum Sobota 17. 2. 2018
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Kutilská dielňa (nielen) pre ženy.

Na vytvorenie krásnych šperkov nie sú potrebné cenné kovy ako zlato a striebro. Ak ste niekedy dostali alebo dali vlastnoručne vyrobený šperk, viete, že sa ňom ukrýva práca a láska vašich blízkych. A to z neho robí cennosť s vyššou hodnotou ako produkt kúpený v obchode.

Náhrdelník vyrobený zo starého textilu, náramok z bicyklových dielov alebo náušnice z bicyklového plášťa. Ukážeme vám takéto a ďalšie nápady, až budete prekvapení, čo všetko sa dá vyrobiť z neobvyklých materiálov. Z niečoho bezcenného urobíme znova niečo hodnotné – v angličtine sa takýto proces nazýva „upcycling“.

Februárové vydanie kutilskej dielne Do-it-herself organizujeme v spolupráci s našou francúzskou EDS dobrovoľníčkou Agathe. Pracuje hlavne v cyklodielni Recykel a prinesie z neho množstvo neobvyklých materiálov a nápadov.

A nenechajte sa zmiasť názvom. Muži sú vítaní aj tentokrát.

V prípade záujmu je potrebná registrácia a informácia, čo máte v úmysle vyrobiť. Poskytneme vám nástroje a potrebný materiál (na požiadanie). Podujatie organizuje naša holandská kolegyňa Nienke, hlavným komunikačným jazykom bude teda angličtina.

Maximálna kapacita je 8 účastníčok/-kov, registrujte sa prosím mailom na nienke@stanica.sk.
Účastnícky poplatok je 10,00 €, zahŕňa obed a čaj, nezahŕňa náklady na materiál.
Poplatok prosím uhraďte až potom, ako vám mailom potvrdíme registráciu.

Ďakujeme za podporu