Detail akcie
Stanislav Dobák, Jamie Lee & Ofer Smilansky: ´Dis-ease´
Dátum Streda 21. 2. 2018
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
audio-vizuálna performance

Spolupráca audiovizuálneho umelca Ofera Smilanského a tanečníkov Jamie Lee a Stanislava Dobáka viedla k vzniku predstavenia, v ktorom sa trojuholníkovou štruktúrou prepája telo, zvuk a svetlo. Audiovizuálna performance ´Dis-ease´ experimentuje s biofyzikálnou technológiou TheXth Sense™, nositeľnou technológiou vytvorenou Marcom Donnarummaom, ktorá zachytáva signály z tela – zvuk svalov v kontrakcii, tlkot srdca, teplotu a orientáciu.

V spoločnosti, v ktorej dnes žijeme, je strach všade prítomným podnetom. Terorizmus, strach, zhubná infekcia, ktorá prechádza od jedného človeka k druhému. Je podstatnou súčasťou nášho mechanizmu prežitia, zakotveného v našom tele. Udržuje nás v bezpečí. Život v neustálom strachu zaplavuje organizmus hlodavými hormónmi, môže poškodiť zdravie a ovplyvniť spôsob, akým premýšľame a rozhodnutia, ktoré robíme.

Predvídanie teroru ovplyvňuje naše správanie, myslenie a pestuje infekčnú negatívnu bariéru našej schopnosti zdravo uvažovať. Každá emocionálna skúsenosť premieňa našu náladovosť, temperament a osobnosť, čo má za následok aj psychické vyčerpanie.

Nárastom strachu sa strach zušľachťuje akoby bol živým organizmom. Telo sa stáva niečím iným. Schopnosťou zmeniť formu a formovať bytie iného vplývaním na prostredie, do ktorého prenikne. Negativisticky mysliaci sa dostanú do labyrintu, z ktorého sa potom prenáša zhubné konanie z jedného človeka na druhého a často bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Predstavenie vytvorili: JamieLee, Ofer Smilansky, Stanislav Dobák
Svetelný dizajn, soundscape a technológie: Ofer Smilansky
Technológiu Xth Sense vytvoril: Marco Donnarumma

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)

Ďakujeme za podporu