Detail akcie
Jarná Vegánska nedeľa
Dátum Nedeľa 4. 3. 2018
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Marcová Vegánska nedeľa bude trochu netradičná. Spojíme na nej ochutnávku kulinárskych výtvorov s premietaním filmu The Last Pig, ktoré po Slovensku organizuje OZ Vegánske hody.

Téma bude jarná, očistná a čerstvá, preto by sme naše stoly mohli vyskladať jedlami a receptami, ktoré budú ľahko stráviteľné, čerstvé a najmä vegánske. Pomaly sa spoločne rozlúčime so zimnými mesiacmi a naštartujeme sa do nasledujúcich zdravým jedlom.

Budeme radi, ak si donesiete vlastné nádoby , ktoré si po večeri zoberiete a tym odbremeníte organizátorov od umývania veľkého množstva riadov. Ďakujeme.

Ako fungujú vegánske neďele a ako sa do nich môžete zapojiť:

Vegánske nedele sa na Stanici konajú raz mesačne a každá nedeľa má svoj prívlastok (strukovinová, indická, tradičná, vianočná), ktorý Vám napovie, na aké jedlo sa môžete tešiť a v akom duchu môžete aj Vy jedlo na spoločný stôl navariť.

Vstup na večeru je zadarmo, avšak na stoloch sa vždy nachádzajú kasičky na dobrovoľný príspevok z ktorých hradíme náklady na suroviny organizačnému tímu, ktorý dbá na to, aby na stole bolo vždy aspoň niečo. Všetky zvyšné peniaze vždy na konci roku spočítame a venujeme organizáciám, ktoré sa venujú opusteným zvieratám. Nikto z nás sa na akcii osobne neobohacuje a je len na Vašom vedomí, svedomí a pochutení, koľko sa rozhodnete prispieť.

Ešte väčším ocenením našej práce je však Vaše aktívne zapojenie sa do vegánskych nediel. Našou ambíciou je, aby sa z vegánskych nediel stala komunitná akcia v tom správnom zmysle a do varenia sa ste sa zapojili aj Vy, naši hodujúci. Nemusíte variť ako pre armádu, stačí, že Vaše jedlo bude vegánske a varené s radosťou.

Konzumné dobrovoľné.

Ďakujeme za podporu