Detail akcie
The Last Pig
Dátum Nedeľa 4. 3. 2018
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Oduševnelé rozprávanie farmára Comiho nás prevedie jeho posledným rokom chovu prasiat, snahy o znovuobjavenie svojho života a démonmi, ktorí ho budú strašiť naveky vekov. Film otvára zásadné otázky ohľadom rovnosti, hodnoty súcitu a ohľaduplnosti a posvätnosti života.

Dokument The Last Pig je lyrickou meditáciou o tom, čo znamená byť vedomou bytosťou s mocou zabíjať. Vo filme sa hlboko vnoríte do role chovateľa prasiat a jeho posledného roku, počas ktorého ich zabíjal. Vďaka zriedkavým a intímnym hĺbaniam farmár odhaľuje rastúci konflikt života stráveného „dávkovaním smrti“.

Premietanie organizuje OZ Vegánske hody, ktoré presadzuje pokrokové riešenia uľahčujúce ľuďom udržateľné a ohľaduplné rozhodnutia v stravovaní. Prináša nové a jednoduchšie možnosti získavať chutné jedlá a kvalitné výrobky, zlepšujúce životy ľudí a zvierat a znižujúce záťaž životného prostredia.

Vítaní ste tiež na Jarnej Vegánskej nedeli, ktorá začína v ten istý deň o 17.00 v kaviarni Stanice.

Vstup je voľný, avšak počet miest je obmedzený. Svoje miesto si bezplatne rezervujte cez registračný formulár: https://www.veganskehody.sk/premietania-last-pig/.

Ďakujeme za podporu