Detail akcie
Čože?! Vidličky a nože! (bábková dielňa pre deti a dospelých)
Dátum Piatok 9. 3. 2018
do Nedeľa 11. 3. 2018
Čas 16:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Je banán bábka? Ako dlho trvá pikosekunda na bábkovom javisku? Kde má bábka dušu? Prečo bábku neurčuje jej tvar, ale spôsob, akým s ňou zaobchádzame? Kde je hranica nášho a rozprávkového času? A čo hranica rozprávkového a pohádkového času a rozdiely medzi bábkovým a dědkovým divadlom? Ako rozpustiť seba samého a vplynúť do ríše fantázie? … nevieme, či si niekedy kladiete tieto otázky. Možno vás to nikdy ani nenapadlo. Možno, že ste si položili iba niektoré z nich. Každopádne tí dvaja - teda Dorka a Kubo - poznajú odpovede. Na všetky!

Bábková dielňa na pokračovanie umožní účastníkom nasadnúť na vlak a vycestovať k netušeným obzorom bábkového divadla. Lektori Dora Bouzková (Loutky bez hranic) a Jakub Folvarčný (Ústav úžasu) k sebe hľadajú hŕstku odvážnych spoluhrdinov, s ktorými stvoria príbeh hodný rozprávania. Postačí cca. 10 detí vo veku 7 a viac rokov a okolo 5 dospelých v ľubovolnom veku (rodičov, prarodičov, príp. tiež iných nadšencov).

Po troch prípravných fázach (marec – máj – júl) oddelených tréningovými pauzami plánujeme dospieť k veľkolepej premiére úplne nového rodinného divadelného kusu.

Kto máte seriózny záujem, hláste sa hneď (maria@stanica.sk, 0907 175 525) a zafixujte si tieto termíny:
piatok – nedeľa, 9. – 11. marca 2018
piatok – nedeľa, 11. – 13. mája 2018
druhá polovica júla 2018 (termín čoskoro upresníme)

Premiéra predstavenia bude v posledný júlový víkend v rámci festivalu Kiosk na Stanici a viaceré reprízy v priebehu nasledujúcej divadelnej sezóny – doma i vo svete .)

Lektori: Dora Bouzková a Jakub Folvarčný, obaja absolventi herectva z Katedry loutkového a alternativního divadla na pražskej DAMU, obaja uhranutí svetom bábkového divadla, obaja založili kočovné divadelné spolky (Loutky bez hranic a Ústav úžasu), obaja vedia meniť hlasy, obaja sa narodili v septembri roku 1978 a vyrastali v Československu.

Účastnícky poplatok: 15,00 €
Poplatok prosím uhraďte až potom, ako vám mailom potvrdíme účasť.

Ďakujeme za podporu