Detail akcie
J. B. Kladivo
Dátum Štvrtok 19. 4. 2018
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Ján Boleslav Kladivo je na scéne už 25 rokov. Jeho debutový album Nahá je stále živý vďaka piesňam ako Mariena, či Rozeta.

Piesne, ktoré vás vraj „prinútia prestať tancovať," sa dostali aj na album Rozhľadňa. Ten ocenili kritici v roku 2009 na Radio_Head Awards. O rok na to k tejto cene pribudla soška za singel Mariena, ktorý vznikol v novej verzii kapely Noisecut.

V rokoch 2005 - 2016 sa autorsky podieľal na nahrávkach spoločných albumov s Danielom Matejom a Martinom Burlasom (Over4tea) a s Petrom Zagarom a Julom Fujakom (Klesajúce klenby - 2016). Je tiež autorom 13 elektroakustických albumov (www.kladivo.com).

V apríli minulého roku vydal svoj v poradí šiesty piesňový album nazvaný Matterhorn a na jar 2018 chystá album Magnetische Welle, ktorý vznikol v spolupráci s Alžbetou Malovcovou a Michaelou Zanolettiovou.

Na koncerte zaznie prierez jeho tvorby od debutu Nahá, ale najmä nové piesne z novinky Matterhorn. Na basgitare a barytónovej basgitare bude J. B. Kladiva sprevádzať Kamil Grebeň.

Vstupné: 4,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)

Ďakujeme za podporu