Detail akcie
Alica Minárová a kol.: n o m a d (premiéra)
Dátum Piatok 6. 4. 2018
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Medzinárodné tanečné predstavenie (SK/CH/CZ/GR/BG), ktoré sa zaoberá bytím v „moving society“, presunom ako nutnosťou vychádzajúcou z neustáleho pohybu. V projekte sa stretávajú umelci z rôznych kultúrnych a spoločenských prostredí, ale aj rozmanitých profesných zázemí – tanečných, pohybových a divadelných.

Sme neustále na ceste. Práve cesta je paradoxne časom pre zastavenie, spomalenie a zamyslenie. Meriame tisíce kilometrov a až vtedy máme priestor sami pre seba, pre spracovanie a utriedenie zážitkov a skúseností. Čo všetko sa počas cesty na nás zachytáva a kedy nastáva pocit zahltenia? Možno sa iba potrebujeme zastaviť a očistiť, aby sme mohli pokračovať ďalej v pohybe vpred a práve to je moment, kedy sa vraciame k sebe. Tento akt by sme mohli nazvať návratom domov. Ale čo je našim domovom? Je to miesto, kde fyzicky žijeme? Alebo je to – viac než miesto – stav mysle, v ktorom sa nachádzame, ľudia s ktorými sme?

Koncept: Alica Minárová (SK)
Spoluautori: Mira Studer (CH), Sabina Bočková (CZ), Solène Schnüriger (CH/GR), Tereza Slávkovská (SK), Tomáš Janypka (SK), Rufina Bazlová (BLR), Tomáš Morávek (CZ)
Supervízia: Bohumíra Eliášová (CZ)

Predstavenie finančne podporili HAMU, SKOK! a Nadace život umělce.

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)

Ďakujeme za podporu