Detail akcie
Tancuj, tancuj!
Dátum Sobota 28. 4. 2018
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
29. apríl je Medzinárodný deň tanca. Tanečným víkendom Tancuj, tancuj! chceme tanec osláviť a upriamiť pozornosť na jeho súčasné formy, vyzdvihnúť ich umeleckú hodnotu a miesto na umeleckej scéne. Skúste si súčasné tanečné techniky na vlastnej koži – zapojte sa do tanečného workshopu pod vedením tanečníčky Zuzany Burianovej. Workshop je určený aj pre úplných začiatočníkov či netanečníkov.

Zuzana Burianová: Fyzikalita a kreativita v súčasnom tanci

Pohybový workshop so zameraním na telo a jeho individuálne pohybové schopnosti. Tanečníčka Zuzana Burianová prinesie skupine záujemcov poznatky o niektorých princípoch fungovania tela, ako napríklad princíp pronácie a supinácie v tele, princíp interakcie chrbtice či predstava nadväznosti svalov pozdĺž vedeného pohybu. Všetky tieto piliere budú využité ako základ tvorivej činnosti. Na báze pochopenia vlastného pohybu, jeho dynamiky a jeho možností v priestore, budú účastníci pracovať a rozvíjať svoju sólovú kreatívnu prácu. Účastníci workshopu nemusia mať predošlú skúsenosť so súčasným tancom.

Zuzana Burianová je choreografka a tanečnica žijúca a pôsobiaca momentálne v Žiline, kde sa snaží „infikovať“ ľudí okolo seba tanečným umením na javisku alebo na filmovom plátne. „Hľadám ľudí, tanečníkov/ netanečníkov, s ktorými môžem zdieľať fascináciu z pohybu a mysle a vymieňať si skúsenosti. Všetky moje štúdiá tanca ma len naučili vidieť skutočný poklad a miesto objavov je v každom tele.“ Zuzana je absolventkou tanečného umenia na VŠMU v Bratislave, choreografie súčasného tanca na Concordia University v Montreale a University of Stavanger. Popri javiskovej tvorbe sa venuje aj filmovej tanečnej produkcii. 
Viac info: www.tdacko.eu/zuzana.html

Harmonogram:
sobota: 10.00 - 13.00 a 14.00 - 17.00

Cena: 15,00 / 10,00 € (dospelí / študenti)
Prihlasovanie: Zuzana Burianová, zburianova@gmail.com, 0905 344 391
Poplatok prosím uhraďte až potom, ako vám mailom potvrdíme registráciu.

Ďakujeme za podporu