Detail akcie
Vaša banda: 2 litre samoty
Dátum Piatok 18. 5. 2018
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Strach, smútok, beznádej, neistota, sklamanie, hľadanie samého seba, hľadanie spriaznenosti, osamelosť, clivota, prázdno…pocity, ktoré by najradšej každý spláchol (dúškom červeného), ale ktoré musíme neraz preglgnúť. Ale ako, keď “ma nikto nechápe?” “Nikto ma nepočúva?” “Nikto ma nemá rád?”

Najnovší projekt 2 litre samoty je drzo úprimnou výpoveďou “najstaršej bandy”, ktorá sa tentokrát vydala čisto divadelnou cestou. Autorská inscenácia vznikla na základe polročného “výskumu” a pozorovania seba, okolitých individualít, fungujúcich i krachujúcich vzťahov, problémov a názorov súčasnej mladej generácie. Reflektuje pocity, túžby a skúsenosti s opačným pohlavím, snaží sa odhaliť rozdiely a hľadať cesty k vzájomnému pochopeniu… Snažili sa o to aj Adam s Evou v raji a cestu k rajskej záhrade dodnes nepoznáme. Ale kľúč od brány zúfalo stískame v dlani.

Detský a mládežnícky umelecký súbor VAŠA BANDA vznikol prešmyčkou dvoch ženských mien Baša a Vanda, za ktorými sa skrývajú dve nezničiteľné vedúce – Baša Juríčková a Vanda Nováková. Súbor sa venuje tvorivému prepojeniu tanečného a literárno – dramatického odboru ZUŠ Ferka Špániho.

Autor: Kolektív (v predstavení sú použité básne Mirky Ábelovej)
Réžia: Kolektív
Návrh scény a kostýmov: Barbora Juríčková a kolektív
Pedagogické vedenie: Mgr.art Barbora Juríčková
Hrajú: Kolektív - Juraj Blunár, Tadeáš Bolo, Tomáš Borák, Katarína Králiková, Sára Majsniarová, Tomáš Mucha, Lucia Šoltýsová, Nina Šopincová

Vstupné: 3,00 / 2,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu