Detail akcie
Cestovateľský festival Cestou necestou
Dátum Štvrtok 14. 6. 2018
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Letné vydanie festivalu Cestou necestou v Žiline. Tešiť sa môžete na posledné zvyšky divokej prírody afrického kontinentu - Namíbiu a Botswanu za volantom 4x4, historicky prvého Slováka, ktorý zdolal unikátny 4.000 km „Pacific Crest Trail“ z Mexika do Kanady, no zavítame aj do exotickej Panamy.

18.00 Michal Hertlík: Panama
Cestovateľská prezentácia o krajine mnohých tvárí. Množstvo prírodných krás, malebné miesta, nádych exotiky, nečakané dobrodružstvá, mix všetkých kultúr, indiánske kmene, panenská príroda a tropický dažďový prales. Určite vás nadchla aspoň jedna z týchto vecí, tak príďte na prednášku o tejto stredoamerickej perle a dozviete sa omnoho viac od cestovateľa a fotografa Michala Hertlíka, ktorý sprevádza aj pre CK Victory travel.

www.victorytravel.sk
https://www.facebook.com/michalhertliktravellerphotographer/

19.10 - 19.20 prestávka

19.20 Dávid Varga: Namíbia a Botswana 4x4
Posledné zákutia divokej prírody sa zo dňa na deň vytrácajú a nedotknutá panenská príroda je nám tak čoraz vzácnejšia. V juhozápadnej časti horúceho Afrického kontinentu ležia dve takmer zabudnuté krajiny - Namíbia a Botswana. Každá s odlišnou históriou, ale podobne unikátnou prírodou. Príďte a dozviete sa, ako sme tieto dve krajiny behom 3 týždňov precestovali autami 4x4, čo všetko sme videli a zažili. Ako sme v buši dostali defekt len chvíľu potom, čo nám cez cestu prebehli levy alebo ako sme stopovali púštne slony. Navyše pridáme aj veľa cestovateľských tipov a trikov, pokiaľ sa do týchto končín sami chystáte a premietneme si aj dve úplne čerstvé videá a zábery z vtáčej perspektívy zachytené dronom.

https://www.facebook.com/dvarga.net/

20.20 - 20.30 prestávka

20.30 Miloslav Daníšek: Pacific Crest Trail 2017
4.260km pešo z Mexika do Kanady, California - Oregon - Washington, 174 dní, okolo 5 mil. krokov, 4 páry topánok, -15 až +42 °C, aj zubná kefka je príliš tažká, piesok, ľad, oheň, komáre... bolesť, strach, eufória, depresia, radosť, osamelosť, slzy, smrť, brufen, rešpekt ... „do you love your tent?“ „Hiker-box, trail-magic, trail-angels, trail family, st. mcdonald“... 1. Slovák v histórii, Pavel & Milo - Frýdek-Místek & Žilina...

Vstupné v predpredaji: 6,00 €
Na mieste: 7,00 €; 5,00 € po 19.10 (v závislosti od kapacity)
Predpredaj: https://goo.gl/XkauxX

Ďakujeme za podporu