Detail akcie
Fest Anča 2018 (28. 6. - 1. 7.)
Dátum Štvrtok 28. 6. 2018
do Nedeľa 1. 7. 2018
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Koncom júna sa Žilina už tradične premení na hlavné mesto animácie. Jedenásty raz sa tu bude konať Medzinárodný festival animácie Fest Anča. Ako jediný na Slovensku prináša každý rok krátke a celovečerné animované filmy pre dospelého diváka, ako aj pre deti.

Opäť budete mať možnosť v Žiline stretnúť filmárov, hudobníkov či tvorcov počítačových hier, ktorí patria k špičke súčasného tvorivého sveta. Napríklad oscarového režiséra Theodorea Usheva. Doposiaľ vytvoril 15 filmov, za ktoré získal viac ako 150 cien. Najväčší úspech mu však priniesol film Slepá Vaysha, ktorý bol v roku 2017 nominovaný na Oscara. Podobne aj ďalší výnimočný režisér z Japonska, Koji Yamamura, bol nominovaný na Oscara v roku 2003 za film Na hlave. ASIFA ho označila za jeden zo 100 najlepších animovaných filmov storočia.

Samostatným zážitkom je paralelné festivalové podujatie Game Days v Novej synagóge, počas ktorého sa predstavia hviezdy nezávislého videoherného neba. Počas prednášok si budete môcť exkluzívne vyskúšať ešte nevydané hry. Ak zatúžite na chvíľu zabudnúť, že sa práve nachádzate v Žiline, stačí si nasadiť headset a prenesiete sa do fiktívnych svetov virtuálnej reality.

Aj tento rok Fest Anča myslí na najmladších divákov. Okrem možnosti hlasovať o najlepšom filme v Medzinárodnej súťaži detských filmov sa drobci môžu naladiť na veľkú dávku rozprávok. Napríklad na obľúbené večerníčky Českej televízie, medzi ktorými budú aj osvedčené seriály O lúpežníkovi Rumpľovi, Maxipes Fík, Bob a Bobek či Mach a Šebestová. Opäť sa môžete tešiť na rodinné premietania v Bábkovom divadle, ale aj na detské filmy, aké sa u nás v kinách ani v televízii nepremietajú v pásme Svetová panoráma pre deti.

Fest Anča ale nie je len celodenné kino. Na workshopoch si budete môcť vyrobiť vlastnú papierovú bábku, naučíte sa žonglovať so stonožkou a mnoho ďalších vecí. Fest Anča má nabitý program cez deň aj v noci. Šetrite si sily na koncerty, nočné projekcie alebo nočné hranie videohier na veľkom plátne.

Nakoľko ide o viacdňový festival aj v open-air prostredí, návštevníci môžu využiť stanové mestečko, ktoré sa nachádza hneď vedľa kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie.

www.festanca.sk
Udalosť na Facebooku: Fest Anča 2018

Vstupné v predpredaji:
Akreditácia: 24,00 €
Študentská akreditácia: 15,00 € (po preukázaní platného preukazu ISIC, ITIC, EURO 26 alebo študentskej preukážky)
Akreditácia na Game Days: 15,00 €
Predpredaj: http://www.festanca.sk/2018/vstupenky-na-11-fest-ancu/

Ďakujeme za podporu