Detail akcie
Letné kino: Smrtonosná pasca
Dátum Utorok 10. 7. 2018
Čas 21:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Pokiaľ budeme uvažovať v zjednodušujúcej rovine dekádového členenia filmovej histórie, potom tvorí legendárny akčný film Smrtonosná pasca svojho druhu most medzi osemdesiatymi a deväťdesiatymi rokmi v hollywoodskej kinematografii. Na rozdiel od tajného agenta Jamesa Bonda v polozabudnutom Povolení zabíjať sa ale obyčajnému (alebo skôr „obyčajnému“) policajtovi Johnovi McClaneovi zo Smrtonosnej pasce podarilo túto rozpoltenosť v diváckych očiach ustáť.

Naviac aj vybudovať ikonickú podobu hrdinu, ktorý síce ešte v duchu osemdesiatych rokov pobieha v tielku odhaľujúcom jeho spotenú muskulatúru a vraždí padúchov, ale zároveň v duchu deväťdesiatych rokov nepredstavuje nezraniteľného svalovca s inteligenciou vzdelanejšieho komára, ale bystrého chlapa v nezávideniahodnej situácii, ktorý prekonáva svojich nepriateľov predovšetkým ľsťou, každá rana ho bolí, pochybuje o zmysle svojho konania a horko-ťažko rieši súkromné problémy.

Smrtonosná pasca (Die Hard) – John McTiernan / USA / 1988 / 131 min / české titulky

scenár: Steven E. de Souza, Jeb Stuarz
kamera: Jan de Bont
strih: John F. Link, Frank J. Urioste
hudba: Michael Kamen
hrajú: Bruce Willis, Bonie Bedalia, Alan Rickman, Paul Gleason, Richard VelJohnson, Alexander Godunov, William Atherton, Hart Bocher, James Shigeta

Vstupné: 3,00 / 2,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu