Detail akcie
Kiosk 1 - festival nového slovenského divadla a tanca (26. - 29. 7.)
Dátum Štvrtok 26. 7. 2018
do Nedeľa 29. 7. 2018
Čas 13:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Kiosk je festivalom nového divadla a tanca, ktorý už po jedenásty raz ovládne v posledný júlový víkend rozmanité priestory Žiliny. Témou aktuálneho ročníka je proces, nakoľko ten je pri príprave predstavenia častokrát vzrušujúcejší ako samotný výsledok. Cesty sú ešte nevyšliapané, názory na seba narážajú, pokusy môžu byť omylmi aj úspechmi.

Aj preto Kiosk v priestoroch Stanice, Novej synagógy či Františkánskeho kláštora predstaví skôr otvorené diela než uzavreté projekty, inscenácie, ktoré budú prekračovať limity žánrov aj javiska, hudobno-vizuálne performancie, presahy k virtuálnej realite či site-specific inštalácie a akcie a performatívne prednášky.

Diskusie, ktoré sú rovnako dôležitou súčasťou festivalu, si budú klásť otázky, čo je dnes výskumom v umení, kedy je ešte proces tvorivou činnosťou či ako dešifrovať hranicu medzi odôvodnenou neukončenosťou a umelou postmodernou hrou. Kiosk sa rokmi tvaruje, vyvíja, skúša, čo všetko si môže dovoliť, siaha, kam sa predtým neodvážil, pulzuje v symbióze s mestom. Je neustále živý, v procese.

Podrobný program, vstupenky a všetky ostatné informácie nájdete na oficiálnej stránke festivalu www.kioskfestival.sk.

Ďakujeme za podporu