Detail akcie
Divadlo Populus: NIHIL OBSTAT
Dátum Štvrtok 9. 8. 2018
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
,,Ľudia, ktorí chodia do divadla, aby sa vysporiadali sami so sebou, zbehli tam z omše. Moderný človek, ktorý stratil vieru, potrebuje obrad. Tak ako včela vytvára šesťhrany, ľudská bytosť vytvára obrady." Alejandro Jodorowsky, jeden z hlavných svetových predstaviteľov divadelného a filmového surrealizmu

Divadlo Populus, nezávislé neprofesionálne zoskupenie mladých divadelníkov, funguje v Žiline už druhý rok. V tejto sezóne sa vo svojej tvrobe zaoberá rituálom vpísaným do človeka ako jednotlivca a človeka ako súčasť davu. Inscenácia NIHIL OBSTAT sa snaží mladým, otvoreným, odľahčeným a jemne provokatívnym spôsobom skúmať otázky viery, strachu, snov, autorít, davu a akéhosi základného pudu človeka, ktorým je práve ten všadeprítomný a premenlivý rituál.

Inscenácia sa umiestnila na 2. mieste v rámci okresnej prehliadky Detská Divadelná Žilina, na 1. mieste na krajskej prehliadke Turčianske javisko, kde režisér získal špeciálnu cenu za réžiu. Získala strieborné pásmo na celoštátnej prehliadke FEDIM a 1. miesto na prehliadke Dividlo Bytča, kde Samuel Furmánek vyhral cenu za mužský herecký výkon. 

Predstavenie svojim spracovaním rozvírilo diskusie a vzbudilo i vlnu kontroverzie. Proti rozhodnutiam poroty bola dokonca spísaná petícia. Nenechajte si ujsť jednu z posledných možností vidieť predstavenie mladého odvážneho režiséra Mateja Trnovca, o ktorom rozhodne budeme ešte počuť. 

Réžia: Matej Trnovec
Text: Matej Trnovec a kolektív
Dramaturgia: Vladimír Horník
Hudba: Tomáš Urík
Fotografie: Petra Štefancová
Hrajú: Tereza Kačeriková, Samuel Furmánek, Jaroslav Hurník, KatarínaMilučká, Petra Štefancová, Petra Bachoríková, Tomáš Urík, Batbora Fučíková, Mária Beňušová, Miroslava Benkovská, Veronika Podolcová, Nina Šopincová, Natália Pončková

Vstupné: 3,00 €

Ďakujeme za podporu