Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Elektro Guzzi (AT): Polybrass
Dátum Štvrtok 22. 11. 2018
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Zvukoví čarodejníci Elektro Guzzi hrajú techno na živých nástrojoch (gitara, basa a bicie) a hravo prekračujú hranice medzi analógovým a digitálnym svetom bez použitia počítačov či looperov. Na Slovensku ste ich mohli vidieť napríklad na festivale Pohoda, no tentokrát prichádzajú s úplne novým projektom Polybrass, kde originálnu zostavu doplní trojica trombónistov Hilary Jeffery (The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble), Daniel Riegler (Studio Dan) a Martin Ptak (Count Basic).

Trombóny tu nie sú len nástrojmi navyše, ale skôr samostatnou zvukovou entitou. Elektro Guzzi nevyužívajú dychy konvenčným spôsobom, ale menia ich na niečo úplne iné: modulárny syntetizátor, kde každý trombón reprezentuje jeden oscilátor. Hudba Elektro Guzzi sa tak rozširuje o nové vrstvy, ktoré zvýrazňujú jej cinematickú stránku - Polybrass znie ako soundtrack k filmu, je väčší, temnejší, dramatickejší aj intímnejší.

Zároveň však ostáva jasne čitateľný rukopis kapely - perkusívne grúvy osekané na absolútne minimum vás jednoducho donútia k pohybu. Hypnotické slučky, budovanie napätia a očakávania do bodu, kde sa energia hudby stáva tak intenzívnou, až máte dojem, že sa jej môžete dotknúť rukami, to všetko popretkávané organickými zvukovými tvarmi, ktoré sa konštantne vyvíjajú, pulzujú a oscilujú.

Udalosť na facebooku: Elektro Guzzi (AT): Polybrass

Vstupné v predpredaji: 7,00 / 5,00 € (plné / zľavnené)
Vstupné na mieste: 9,00 / 7,00 €

Ďakujeme za podporu