Detail akcie
Divadelné centrum: A bold rabbit in Africa / Smelý zajko v Afrike
Dátum Piatok 7. 9. 2018
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Premiéra anglicko-slovenskej rozprávky s pesničkami pre deti od 8 rokov, ktorú herci z Divadelného centra Martin skúšali posledné dni na Stanici a rozhodli sa ju ukázať prvým divákom práve u nás v S-dvojke. A bez vstupného.

Pokračovanie najslávnejšej detskej knižky Jozefa Cígera Hronského s názvom Smelý Zajko v Afrike je príbehom Zajka a jeho ženy na potulkách svetom. Popri Váhu prejdú Slovenskom až do Bratislavy, odtiaľ po Dunaji do Čierneho mora a v bruchu obrovského žraloka sa doplavia do Afriky. Tam prežijú veľa dobrodružstiev - vyliečia kráľa púšte, porazia krokodíla, aj tigra a zachránia malého černoška.

Na rozdiel od prvého dielu, kde zajko vo svete stretáva poväčšine ľudí, spoznáva ich svet a chce byť ako oni, v Afrike a cestou do nej mu prichádzajú do cesty poväčšine zvieratká. Samozrejme, že kultovým Hronského antihrdinom zostáva naďalej, zajko je odvážny, vystatovačný, mierne arogantný a namyslený, ale práve tieto vlastnosti z neho robia obľúbenú a populárnu figúrku už niekoľko desiatok rokov.

Autor: Jozef Cíger-Hronský
Réžia, dramatizácia, hudba: Róbert Mankovecký
Hrajú: Dominik Zapriháč, Michaela Hrbáčková, Miloš Kusenda alt. Filip Jekkel
Scéna: Von Dubravay
Kostýmy: Katarína Hajduková

Róbert Mankovecký
Člen súboru Slovenského komorného divadla v Martine ako jeho kmeňový dramaturg od roku 1991. Autorsky sa tiež podpisuje pod výraznú a oceňovanú scénickú hudbu do inscenácií domovského divadla. Získal Dosky 2007 za najlepšiu scénickú hudbu sezóny 2006/2007 k inscenácií Štúrovci (koncert zrušený), cenu Slnko v sieti 2008 za najlepšiu hudbu k filmu Muzika. Skomponoval hudbu k TV filmom, pre 42 televíznych inscenácií a 330 rozhlasových hier.

Divadelné centrum
je profesionálnym neštátnym divadlom s najvačším repertoárom divadelných predstavení v anglicko-slovenskom jazyku na Slovensku. Odohraných má viac ako 4.000 predstavení v minulých sezónach - najmä pre žiakov na základných a stredných školách na Slovensku a v Čechách. 

Ďakujeme za podporu