Detail akcie
David Kollar vs. Zden visual
Dátum Štvrtok 11. 10. 2018
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Kombinácia gitarových zvukov, elektroniky a ambientu bude znieť na koncerte progresívneho slovenského gitaristu Davida Kollara. Publiku predstaví okrem vlastných autorských skladieb aj diela, ktoré sú výsledkom jeho spolupráce s hudobníkom a výtvarníkom Bernhardom Wöstheinrichom. Na zmes nových zvukov a dynamiku Davidovej elektrickej gitary vytvoril špeciálne vizualizácie Zdeno Hlinka. Koncert doplní diskusia, počas ktorej Vám David a Zden priblížia svoju tvorbu a prezradia tajomstvá zo svojej umeleckej kuchyne.

David Kollar patrí medzi najproduktívnejších slovenských inštrumentalistov a skladateľov experimentálnej, filmovej a scénickej hudby. Výnimočne pohodlne sa však cíti na poli elektronickej a ambientnej hudby. V apríli 2017 bol nominovaný slovenskou filmovou a televíznou akadémiou na národnú cenu Slnko v sieti za najlepšiu hudbu roku 2016 k filmu Stanko. Na svojom konte má okrem deviatich albumov spoluprácu s mnohými zahraničnými umelcami, vrátane uznávaného nórského trúbkara Arve Henriksena, ktorý sa preslávil v nórskej avantgardnej skupine Supersilent a spolupracoval s takými hviezdami, ako sú Bill Frisel a David Sylvian. David má na svojom konte aj spoluprácu s gitaristom Christianom Fenneszom či bubeníkom Patom Mastelottom z kapely King Crimson v projekte KOMARA, ktorého členom je aj Paolo Rainieri. V roku 2017 hosťoval v dvoch skladbách na albume Stevena Wilsona To The Bone.

www.davidkollar.com

Zdeno Hlinka sa pohybuje na rozhraní medzi softvérovým developerom a digitálnym umelcom. Zastúpenie na živých podujatiach vymenil za domácu tvorbu, ktorá je otvorená stále novým technologickým postupom a tvorivým výzvam. Jeho vizuálny prejav osciluje medzi prvkami rannej estetiky net.artu, video glitchu, generatívneho umenia a geometrického minimalizmu. Cieľom projektu je ukázať a prezentovať sólo vystúpenia úspešného slovenského hudobníka a tvorcu v tomto jedinečnom projekte, v ktorom uplatňuje spojenie elektronickej a ambientnej hudby s podporou živej vizualizácie.

Vstupné: 4,00 / 2,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu