Detail akcie
Krst knihy Pes Timo a Doktor Hafbolíto
Dátum Pondelok 24. 9. 2018
Čas 16:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Krst detskej knihy Ľubice Bátoryovej z Canis centra K-7, ktorú vydáva vydavateľstvo Artis Omnis s podporou Fondu na podporu umenia. Skvelými ilustráciami do knihy prispel Martin Luciak a graficky ju spracovala Jana Kollárová.  

Veselá a vtipná, hravo ilustrovaná a medzi riadkami aj nenápadne poučná kniha pre deti - to je PES TIMO A DOKTOR HAFBOLÍTO. Ľubica Bátoryová pri jej písaní vychádzala z vlastných profesionálnych skúseností canisterapeutky a kynologičky a inšpirovala sa pritom skutočnou rodinou a ich asistenčným psom.

Timo je biely švajčiarsky ovčiak a pri čítaní knihy s ním zažijete kopec zábavy. Timo je totiž ešte mladý pes a občas nerád poslúcha, je však veľmi múdry a rád skúša nové veci. Nečudo, že jeho dobrodružstvá sa sem-tam končia menšou katastrofou. Vtedy prichádza na scénu doktor Hafbolíto – múdry bernardín, bývalý horský záchranár.

Príbehy o Timovi sú plné nadsádzky, humoru a fantázie. Deti v nich nájdu informácie zo života a vlastností psov, ako aj základné pravidlá starostlivosti o ne. Zároveň ich príbehy vhodnou formou vedú k pochopeniu a akceptovaniu zdravotne znevýhodnených rovesníkov. 

Na krste knihy sa stretnete so skutočným Timom, Tamarkou a Lukáškom, ktorí sú hlavnými postavami knihy. Do partie sa k nim pridajú aj ďalší bieli fešáci Iorek a Fany.

Ďakujeme za podporu