Detail akcie
Cyklojazda Žilinou - 100 rokov od vzniku Československa
Dátum Nedeľa 28. 10. 2018
Čas 16:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Pri príležitosti výročia vzniku Československa pozýva občianske združenie Mulica na mimoriadnu slávnostnú cyklojazdu mestom. Štartuje o 16.00 na Hlinkovom námestí.

Pred 100 rokmi, 28. októbra 1918 vzniklo Československo. Príďte si symbolicky pripomenúť túto udalosť cyklojazdou! Aj Česi a Slováci museli šliapať na jednom bicykli, ak chceli vybudovať samostatnosť. Výzdoby bicykla ako aj prvorepublikové oblečenie či československá zástava sú vítané! Príďte oblečení na Štefánika alebo Masaryka! Bratia Česi a Moraváci sú taktiež vítaní a samozrejme aj všetci ostatní – prvé Československo bolo multikultúrnou a demokratickou krajinou.

Cyklojazdu ukončíme pred Novou synagógou, kde si môžete pozrieť Poslednú československú výstavu v Žiline s dielami súčasných umelcov a od 18.00 sa môžete v kaviarni zúčastniť spoločnej večere a diskusie s historikmi pod názvom 100 rokov (od prvého Československa). Na večeru je potrebné sa vopred prihlásiť emailom na info@novasynagoga.sk (do piatku 26. 10. 2018), poplatok za večeru bude 100 eur, ktoré sa rozdelia podľa počtu účastníkov večere (cca 3eur na osobu).

Ďakujeme za podporu