Detail akcie
Midi Lidi (CZ), Ventolin (CZ), 1flfsoap (CZ)
Dátum Piatok 8. 3. 2019
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Elektropopová skupina Midi Lidi je na scéne od roku 2006 a za ten čas si získala početné publikum. Chytľavé pesničky s ironickými textami sú zárukou výborných koncertov. S ostatným albumom Give Masterpiece a Chance (2016) sa do zostavy vrátila zakladajúca členka Markéta Lisá, tradičnou súčasťou živej show je videoprojekcia, aktuálne v réžii VJky DVDJ NNS.

David Doubek alias Ventolin cez deň prednáša na univerzite, po večeroch zabáva na koncertoch. Jeho hviezda vystrelila minulý rok po vydaní novinky Vitajte a dnes už legendárneho singla Disco Science. K živému hraniu používa staré samplery, analógové syntezátory a archaické drummachiny. Je milovníkom primitívneho zvuku detroitského techna a talianskeho a indického disca z 80. rokov. Jeho živá show patrí medzi top klubové zážitky na českej a slovenskej scéne.

Hudba 1flfsoap vzniká priamo na pódiu. Živé bicie, nezameniteľná gitara a veľký podiel improvizácie dáva dohromady tanečné sety, ktoré nemajú vopred jasný koniec. Dravosť, melanchólia, loopy a surový sound ukazuje temnú stranu živej elektroniky. Duo, ktoré chce vyhnať z klubov zápach electroswingu.

Koncert je vypredaný, ďakujeme za záujem a pochopenie.

Vstupné v predpredaji: 10,00 / 8,00 € (plné / zľavnené)
Na mieste: 12,00 / 10,00 €

Ďakujeme za podporu