Detail akcie
Cestovateľský festival Cestou necestou
Dátum Streda 6. 3. 2019
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Na marcovom vydaní cestovateľského festivalu Cestou necestou sa môžete tešiť na juhovýchodnú Áziu v podaní Dávida Vargu - úchvatné prírodné scenérie z vtáčej perspektívy, či  pomalé životné tempo laoského vidieka, ikonu Kysúc Michala Tlelku s ďalším šialeným výletom, tentokrát do Kazachstanu, či Filipa Lehotského a jeho útek do Nepálu.

18.00 Filip Jánošík Lehotský: Jánošík na úteku - Nepál
O tom, ako som sa rozišiel, dal výpoveď a utiekol sám do nepálskych Himalájí na mesiac. Absolvoval som Annapurna circuit (+ Tilicho lake) za 15 dní a sprievodca, ktorého som zatracoval, mi napokon zachránil život.

https://refresher.sk/profil/filip-janosik-lehotsky/blogy

19.10 - 19.20 prestávka

19.20 Michal Tlelka: Keď sa na Pohode nezobudíš v stane, ale v Kazachstane

Rovno z Pohody sme sa v noci vybrali na trip do Strednej Ázie. Tri nezabudnuteľné týždne v Kazachstane a Kirgizsku. Bez plánu, bez veľkej batožiny, skoro bez peňazí, len s veľkou chuťou zažiť naozajstné dobrodružstvo. Obrovské jazerá, púšte, kaňony, skvelí ľudia. Bolo všetko a možno ešte aj viac…

https://www.facebook.com/TlelkaMadventure-1917837385156014/

20.20 - 20.35 prestávka

20.35 Dávid Varga: Laos, Thajsko a Kambodža - rýchlikom za 3 týždne

Pestrá mozaika kultúr, úžasných prírodných krás, zaujímavých ľudí a navyše s odpočinkom pri mori…

Navštívime spolu nočné trhy Bangkoku, vykúpeme sa v teplom Thajskom zálive na málo známom rajskom ostrove „KoKut“, očarí nás úchvatné prírodné scenérie a pomalé životné tempo laoského vidieka a v závere sa prejdeme obrím a veľkolepým chrámovým komplexom Angkor Wat.

K tomu pridáme ešte zážitky z 3 dní v korune laoského pralesu, ktorú sme obývali spolu so vzácnymi gibonnmi a v ktorej sme podobne ako oni aj spali.

No a nesmieme zabudnúť na miestnu kuchyňu - Khao Soy, Pad Thai, Thom Kha Gai, Thom Yun Sun, Genga Khíjau wan Gai (zelené kari) alebo Mango Sticky Rice!

A ako sme toto všetko zvládli iba za cca. 3 týždne? Čo určite nevynechať a čo nás prekvapilo? Oplatí sa požičať motorka? Čo všetko je potrebné naplánovať a v čom naopak improvizovať? Ako vyzerá miestna krajina z vtáčej perspektívy a kamery Drone?

Podujatie je vypredané, ďakujeme za záujem a pochopenie.

Vstupné:
- 6,00 € v predpredaji
- 7,00 € na mieste
- 5,00 € na mieste na poslednú prezentáciu

Predpredaj: https://tinyurl.com/ybwf53xv

Ďakujeme za podporu