Detail akcie
Khoiba (CZ), Čáry života (CZ)
Dátum Štvrtok 25. 4. 2019
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Kapela Khoiba, ktorá hrala na českej klubovej scéne dôležitú úlohu v prvých rokoch tohto milénia, sa vracia s novým eponymným albumom. Ema Brabcová a Filip Míšek po viac ako desaťročí otvárajú ďalšiu časť svojho vesmíru, kde kraľuje éterický vokál, melancholická, alternatívne popová produkcia zahalená v tajomnej elektronike s trip-hopovým tepom. Novinka vyjde koncom marca 2019 na Minority records.

O tom, že urobíme tretí album, sme sa prvýkrát bavili v júni 2015. Od tej doby ubehlo veľa času, ale viac urýchliť to nešlo. Obaja albumu dávame presne toľko, koľko potrebuje. Je to krásna práca a pre mňa veľmi osobná záležitosť,” hovorí Brabcová.

Ako support zahrajú Čáry života. Jan Boroš začal tvoriť hudbu ako Mirror Kate, neskôr sa so svojou kapelou Fiordmoss presťahoval do Berlína, kde založil Čáry života. „Čáry sú denníček a každá pesnička je o niekom, koho poznám alebo koho som stretol," hovorí o svojom projekte Boroš. V roku 2018 vydal debutový album Stínítko, za ktorý získal cenu českej hudobnej kritiky Apollo.

www.khoiba.org
https://caryzivota.bandcamp.com
Udalosť na facebooku: Khoiba & Čáry života / Stanica

Vstupné: 6,00 / 4,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu