Detail akcie
Mapathon – Missing Maps pre Lekárov bez hraníc
Dátum Streda 24. 4. 2019
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Na svete je stále veľa bielych miest na mape. A žijú tam tisíce aj státisíce ľudí. Ich domy či ulice nenájdete na Google Maps. Ale vďaka dobrovoľníkom a otvoreným editovateľným mapám Openstreetmap.org sa to mení. A iniciatíva Missing Maps ide ešte ďalej, pretože reaguje na konkrétne požiadavky humanitárnych organizácií. Napríklad Lekárov bez hraníc, aby vedeli svoju pomoc a služby presnejšie adresovať a vedeli napríklad doručiť vakcíny na konkrétne miesta a pre toľko ľudí, koľko tam naozaj žije.

Ak sa chcete naučiť vytvárať Missing Maps a mapovať pre Lekárov bez hraníc, príďte na mapathon. Je to neziskový workshop pre dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping). Akcia je pre širokú verejnosť, každého, koho zaujíma tvorba máp a kto chce pomôcť dobrej veci. Ak nemáte skúsenosti s vektorizáciou mapových podkladov, nie je to vôbec prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. So sebou si prineste vlastný notebook a myš. K dispozícii bude WiFi pripojenie.

Missing Maps mapathon v Žiline organizuje Amavet klub č. 962 v spolupráci s Fakultou riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Počet miest je obmedzený, potrebná je registrácia vopred.


Vstup je voľný.

Ďakujeme za podporu