Detail akcie
Tancuj, tancuj! alebo Telom, časom, priestorom
Dátum Sobota 27. 4. 2019
do Štvrtok 2. 5. 2019
Čas 16:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Máme radi tanec, lebo je všelijaký a je pre všetkých. Malých, veľkých, mladších, starších. Pozývame Vás preto na sériu podujatí Tancuj, tancuj!, v ktorej sa nájde niečo naozaj pre každého. Že nepoznáte tanečné kroky? Tak na ne zabudnite! Tie sa v súčasnom tanci aj tak nenosia. A že už nemáte na to roky? Príďte sa presvedčiť, že na tanec nie je nikdy neskoro.

Tancuj, tancuj! je týždeň so súčasným tancom, ktorým oslavujeme 29. apríl, Medzinárodný deň tanca. Tento rok chceme upriamiť pozornosť na to, že súčasný tanec a jeho podoby rezonujú všetkými generáciami. Program ponúkne detské predstavenie „Svet z papiera“ s workshopom, v ktorom sú deti priamo na scéne s tanečníkmi. V Novej synagóge pozývame na novovzniknutý cyklus medzigeneračných tvorivých dielní AHA! Nedeľa v galérii, ktorý začne práve počas Tancuj, tancuj! pohybovo-výtvarným vydaním „Cítiť architektúru“. Sériu podujatí uzavrieme predstavením „Nostalgiáda“, v ktorom tancujú a spomínajú starší tanečníci.

sobota 27. 4., 16.00
interaktívne tanečné predstavenie pre deti a workshop
Mirka Eliášová a kol. (CZ): Svet z papiera
Interaktívne hravé predstavenie pre štyroch tanečníkov, jedného hudobníka, deti a tisíc listov papiera.
Viac info: Mirka Eliášová a kol. (CZ): Svet z papiera

nedeľa 28. 4., 10.00, Nová synagóga
medzigeneračná dielňa
AHA! Nedeľa v galérii: Cítiť architektúru
Aha! je novovznikajúci cyklus medzigeneračných tvorivých dielní. Môžu na nich vedľa seba samostatne a rovnocenne tvoriť deti v školskom veku, ich rodičia aj rodičia ich rodičov – všetci nanovo objavovať svet a veci v ňom cez vlastné dlane. Na prvom, výtvarno-pohybovom vydaní skúsime prebudiť zvedavosť svojho tela, ponaťahovať si zmysly, zaboriť si ruky do nečakaného materiálu aj nad všetko sa povzniesť a pozrieť sa z výšky. Nedeľou vás radi prevedieme vo dvojici Simona Gottierová a Hana Hudcovičová Lukšů. V prípade záujmu sa registrujte mailom na simona@novasynagoga.sk.

streda a štvrtok, 1. a 2. 5., 19.00
tanečné predstavenie
Tanzwerke Vaněk Preuss: Nostalgiáda
Česko-slovensko-nemecký tanečný retro projekt o „starých dobrých časoch“.
Viac info: Tanzwerke Vaněk Preuss: Nostalgiáda

Ďakujeme za podporu