Detail akcie
Prešovské národné divadlo: Cesta hrdinov
Dátum Sobota 18. 5. 2019
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Na najdlhšiu slovenskú turistickú magistrálu vedúcu z Devína na Duklu – Cestu hrdinov SNP, sa vydáva historik Henrich, unavený z rýchleho životného štýlu a služby dejinám, spolu so svojou priateľkou, bohémkou a bývalou poetkou Terezou. Na ceste stretávajú osemnásťročného superstaristu Janíka, ktorého životné tempo doviedlo na okraj vyhorenia, úspešného architekta Andreja a mladú idealistku Dominiku.

Spoločne aj osamote putujú 28 dní, počas ktorých prejdú 769 kilometrov. Na podstavcoch pomníkov minulosti sa snažia odhaliť podstatu vlastnej prítomnosti, nájsť svoje malé osobné hrdinstvo a zmysluplný mravný kódex, ktorý by nás vytrhol z historickej slučky genocíd, vojen, nešťastných partnerstiev, straty zmyslu pre povinnosť a ničenia prírody.

V snahe pochopiť dedičstvo minulosti, ktoré si vo svojom živote nesú, čelia situáciám, ktoré kontrujú ich pocitu z komplikovanosti bytia aj vlastného vyhorenia a zjednodušujú svet pútnikov na bezpečné miesto na spanie, oheň, jedlo, teplo, dobré počasie, smiech, suché topánky a ošetrené otlaky.

Autorka hry: Michaela Zakuťanská
Réžia: Zoja Zupková
Hudba: Ľuboslav Petruška
Hrajú: Róbert Nižník, Andrej Palko, Lýdia Petrušová, Andrej Remeník, Miriam Ryšavá, Andrej Sisák

www.pnd.sk

Vstupné: 7,00 / 4,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu